Աղասի Հակոբջանյան. «Ես դադարեցնում եմ անդամությունս ԲՀԿ-ին»
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության շուրջ տեղի ունեցող իրադարձություններն անդրադարձ են ունեցել նաեւ Սյունիքի մարզում: Եվ դա բնական է, չէ՞ որ Սիսիանի քաղաքապետը 2008 թվականից ԲՀԿ անդամ է, չէ՞ որ հայտնի եռյակի վերջին հանրահավաքներում ոչ քիչ թվով սիսիանցիներ էին մասնակցում, չէ՞ որ ԵԿՄ-ի Սիսիանի մասնաճյուղից բազմաթիվ ազատամարտիկներ ընդգրկվել էին ազատամարտի վետերանների` ԲՀԿ հովանու ներքո ստեղծվող միությանը:
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի` կուսակցության նախագահի եւ կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավարի պաշտոններից հրաժարվելուց հետո, որ տեղի ունեցավ մարտի 5-ին կուսակցության արտահերթ համագումարում, ավելի ակնհայտ դարձավ ԲՀԿ-ից կուսակցության անդամների արտահոսքը:
Ստեղծված իրավիճակում միանգամայն բնական հարցեր առաջացան Սյունիքի մարզին առնչվող: Այսպես` Սիսիանի քաղաքապետ Աղասի Հակոբջանյանը կշարունակի՞ մնալ ԲՀԿ շարքերում, թե՞…
Մարտի 6-ին «Սյունյաց երկրի» լրագրողն այդ հարցով դիմեց Աղասի Հակոբջանյանին:
Ահա, թե ինչ ասաց նա ի պատասխան լրագրողի հարցման. «Ես դադարեցնում եմ անդամությունս ԲՀԿ-ին: Ես ԲՀԿ-ին անդամագրվել եմ Գագիկ Ծառուկյանի հետ մեկտեղ, նրա հեռանալուց հետո էլ ոչ նպատակահարմար եմ գտնում հետագա անդամակցությունս ԲՀԿ-ին: Մյուս կողմից` կուսակցության նորընտիր նախագահը հայտարարեց ԲՀԿ-ի` այսուհետ ընդդիմադիր լինելու մասին: Ինքս համաձայն չեմ քաղաքական այդ նոր գծին: Ինքս ջատագովն եմ երկրի խաղաղ, ստեղծագործ, անցնցում զարգացման, դեմ եմ ներքին լարվածությանը: Այնպես որ` կուսակցության քաղաքական գծի փոփոխությունը եւս անհնար է դարձնում ԲՀԿ շարքերին իմ հետագա անդամակցությունը»: