Ալիևի հայտարարությունը շատ համեստ է ադրբեջանական ֆանտաստիկայի ֆոնին. Բալայան
Ադրբեջանի նախագահը հայտարարարել է, որ իրենք դեր ունեն Հայաստանում Սերժ Սարգսյանի ռեժիմը քաղաքական դաշտից վերացնելու հարցում։
ԵՐԵՎԱՆ, 10 հուլիսի — Sputnik. Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարությունը բավականին համեստ է, եթե դիտարկենք նախորդ հայտարարությունների ֆոնին, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը Sputnik Արմենիայի հարցին ի պատասխան ասաց ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Գաբրիել Բալայանը։
«Աշխարհում Ալիևի ասածն ընկալվում են որպես իրականությունից կտրված հայտարարություններ, և սա հերթականն է դրանց շարքից։ Իմ կարծիքով` դրան ինչ-որ լրջություն հաղորդելը և մեկնաբանելն անիմաստ է, որովհետև եթե հիշենք` որքան շատ են ֆանտաստիկայի ժանրից հայտարարություններ արվել, սա գուցե ավելի համեստ կթվա»,- ասաց նա։
Բալայանը նշեց, որ այս կապակցությամբ արտգործնախարարությունն ավելի մանրամասն հայտարարություն կանի։
Նշենք, որ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը երեկ` հուլիսի 9-ին, կառավարության ընդլայնված նիստում ելույթ ունենալիս ասել է, որ Ադրբեջանն իր ներդրումն է ունեցել Հայաստանի իշխանափոխության հարցում։
«Ուզում եմ ասել, որ մեր դերը ևս կա Հայաստանում Սերժ Սարգսյանի ռեժիմը քաղաքական դաշտից վերացնելու հարցում։ Չեմ ուզում խոսել այդ մասին և ուռճացնել մեր դերը։ Կարող եմ միայն ասել, որ մեկուսացման քաղաքականությունը, որը մենք վարում ենք Հայաստանի նկատմամբ, արդարացնում է իրեն», — ասել է նա։
Հարևան նախագահը խոստացել է հետագայում ևս շարունակել Հայաստանի մեկուսացման քաղաքականությունը։