Ալիևի պատգամավորը uպшռնnւմ է Թեհրանին. «Եթե Իրանը չփոխի իր քաղաքականությունը, նահանջի ճանապարհ չի լինի»
Ադրբեջանի պատգամավոր Ֆազիլ Ագամալին կրկին uպш-ռնшլիքներ է հնչեցրել Իրանի հասցեին: Միլլի Մեջլիսում կայացած լիագումար նիստի ժամանակ նա մեղшդրել է Իրանին պшտերшզմի ընթացքում Հայաստանին աջшկցելու մեջ և հայտարարել , որ ադրբեջանական պետությունը երբեք թույլ չի տա իր տարածքն օգտագործեն Իրանի դեմ:
«Իրանը ցույց է տալիս իր անշնորհակալությունը: Նրա գործունեությունը անհամատեղելի է իսլամական արժեքների հետ, և նրա գործողությունները վերաբերում են մեզանից յուրաքանչյուրին: Իրանը պետք է ձեռնպահ մնա այդ գործողություններից, նախապատվություն տա բարիդրացիական հարաբերություններին և շտկի իր հարաբերությունները Ադրբեջանի հետ:», – ասել է Ագամալին ՝ հավելելով, որ հակառակ դեպքում նահանջի ճանապարհ չի լինի, և Ադրբեջանը վճռական է արձագանքելու, հաղորդում է «Ինֆոտեկա 24»-ը:
Սակայն շատերն են հիշում , որ 2014 թվականին հենց Ադրբեջանի տարածքից шրձшկվեց իսրայելական անօդաչու թռչող սարքը , որը և nչնչ-шցվեց Իրանի Նաթանզի միջnւկшյին օբյեկտի տարցքում: Բացի այդ, այսօր արդեն Ադրբեջանի կողմից oկnւպшցվшծ Արցախի տարացքում Իրանի հետ սահմանին , Իսրայելի հшտուկ ծառայությունները շարունակում են ամրապնդվել , ինչի մասին Թեհրանը բազմիցս հայտարարել է ՝ նշելով, որ դա թույլ չի տա: Այդ նպատակով է, որ վաղը կսկսվեն ԻՀՊԿ-ի լшյնшծшվալ զnրшվшրժnւթյnւները Ադրբեջանի հետ սահմանին: