Ամանորի շեմին՝ 15 նոր փոխադրամիջոց Կապանի երթուղային ցանցին. հարգանք համայնքապետ Գևորգ Փարսյանին
Նոր տարվանից Կապանի երթուղիները կսպասարկեն նոր փոխադրամիջոցներ։
2026թ հունվարի 1-ի առավոտյան ժամը 7-ից Կապան համայնքի երթուղիներ դուրս կգան չինական արտադրության վեց ավտոբուս և ռուսական արտադրության ինը միկրոավտոբուս։ Տրանսպորտային միջոցները ձեռք են բերվել համայնքային բյուջեից հատկացված 560 մլն դրամով։
Դեկտեմբերի 28-ին նոր տրանսպորտային փոխադրամիջոցները Գարեգին Նժդեհ հրապարակում ներկայացվեցին հանրությանը և լրագրողներին։
Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանը հայտնեց, որ ստեղծվել է քաղաքի երթուղիների սպասարկման նոր ծառայություն՝ «Կապան համայնքի տրանսպորտի ծառայություն» ՀՈԱԿ-ը (տնօրեն՝ Մեսրոպ Արզումանյան)։ Հայտնեց նաև, որ ուղեվարձը մնում է նախկինը՝ 100 դրամ: Վարորդի մոտ տեղադրված սարքն ընդունում է 50, 100, 200 դրամանոց մետաղադրամներ։ Վերջինս կիրառվում է այն դեպքում, երբ վճարվում է երկու հոգու համար։ Հարմարանքը մանրը չի վերադարձնում։  Կարելի է ուղեվարձը վճարել և՛ կանխիկ, և՛ քարտով։
Նոր տրանսպորտային միջոցներից հեշտությամբ կօգտվեն հաշմանդամները՝ հատուկ հարմարանքի միջոցով։
Առանձնապես ոգևորված էին վարորդները, որոնց տրվել է նոր հագուստ։ Նրանցից Գագիկ Հովհաննիսյանը քառասուն և ավելի տարվա վարորդական ստաժ ունի, իր ձևակերպմամբ՝ վարորդ է ծնվել, վերջին տասը տարում ավտոբուս է վարել։ Ասում է՝ ձգտելու են ուղևորների հանդեպ առավել բարյացակամ լինել, վերջիններիս էլ հորդորում է չփչացնել ավտոբուսի սրահը, նստարանները։  Գագիկը սպասարկում է թիվ 8 երթուղին, որ Շինարարների թաղամաս է տանում։
Ի դեպ, քաղաքում վերանորոգվել է ճաշակով ձևավորված չորս կանգառ, որտեղ տեղադրվել է արևից և անձրևից պաշտպանվելու ծածկ։ Այս գործին աջակցել է համայնքապետարանի գործընկեր Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատը։