Ամբողջ ժողովրդին ներկայացնող պատգամավոր Ավետ Սարգսյանին հրավիրում ենք հարցազրույցի՝ իրեն մանդատով օժտած ժողովրդի համար
Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրությունն Ազգային ժողովի պատգամավորին առնչվող շատ հստակ եւ անմեղ մի հոդված ունի՝ «Պատգամավորը ներկայացնում է ամբողջ ժողովրդին, կաշկանդված չէ հրամայական մանդատով, առաջնորդվում է իր խղճով եւ համոզմունքներով» (Հոդված 94):
Հիմա՝ թիվ 12 ընտրատարածքի սիրելի պատգամավոր Ավետ Սարգսյանը երկու անգամ դեմ է քվեարկել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանին:
Եվ, ինչպես Սահմանադրությունն է թույլատրում, պատգամավորն առաջնորդվել է իր խղճով ու համոզմունքով: Ասել է թե՝ իր գործն է, քվեարկել է այնպես, ինչպես կամեցել է: Բայց…Սահմանադրության նույն հոդվածը նախեւառաջ ասում է՝ «Պատգամավորը ներկայացնում է ամբողջ ժողովրդին…»:
Հետեւաբար՝ մենք՝ ընտրողներս, իրավունք ունենք իմանալ, թե Հայաստանի օրենսդիր մարմնում մեզ ներկայացնող Ավետ Սարգսյանի խղճի եւ համոզմունքների համար ի՞նչ կոնկրետ հանգամանքներ են հիմք ծառայել երկրի ղեկավարի ընտրության ժամանակ:
Հարցը պարզաբանելու եւ լուսաբանելու համար «Սյունյաց երկիրը» պատգամավոր Ավետ Սարգսյանին հրավիրում է հարցազրույցի, որին ուղիղ հեռարձակմամբ հետեւելու հնարավորություն կտրվի syuniacyerkir.am կայքով:
Հանդիպման օրվա, ժամի եւ վայրի վերաբերյալ պատրաստ ենք ընդունել (առանց քննարկման) Ավետ Սարգսյանի առաջարկությունը, ինչի մասին նախապես տեղյակ կպահեք մեր ընթերցողներին:
Մենք ունենք տասը օր ժամանակ: