ԱՄՆ-ը 52 միլիոն դոլար կհատկացնի Հայաստանին և Արցախին. Ադամ Շիֆ
ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆը ֆեյսբուքյան իր էջում իր աջակցությունն է հայտնել Հայաստանին և Արցախին։ Նա հետևյալ գրառումն է արել։
«Ավերիչ հակամարտության և անհավատալի տառապանքների տարուց հետո մենք Ներկայացուցիչների պալատի հայկական խմբի մյուս համանախագահների հետ կարողացանք ավելի քան 52 միլիոն ԱՄՆ դոլարի ֆինանսավորում ապահովել Հայաստանի և Արցախի համար վերջերս ներկայացված Ներկայացուցիչների պալատի Արտաքին գործերի ծախսերի օրինագծում: Այս կայուն ներդրումը կաջակցի ժողովրդավարական, տնտեսական և էներգետիկ բարեփոխումներին Հայաստանում և կտրամադրի անհապաղ մարդասիրական օգնություն Արցախում:
Բայց մեր աշխատանքը հեռու է կատարվածից: Մենք պետք է շարունակենք մղել Բայդենի վարչակազմին՝ ձեռնարկելու հնարավոր բոլոր դիվանագիտական ​​գործողությունները՝ վերջ տալու ադրբեջանական ագրեսիային և ապահովելու բոլոր հայ կալանավորվածներին և ռազմագերիների անհապաղ ազատ արձակումը, որոնցից ոմանք խոշտանգվել են. խախտվել են մարդու իրավունքների միջազգային կոնվենցիաները: Եվ մենք պետք է նաև շարունակենք մղել նախագահ Բայդենին՝ դադարեցնելու ԱՄՆ-ի օգնությունն Ադրբեջանում Ալիևի ռեժիմին, որը շարունակում է կատարել մարդու իրավունքների լուրջ խախտումներ և սպառնում Հայաստանի անկախությանը:
Ես միշտ կանգնելու եմ Հայաստանի և Արցախի ժողովրդի կողքին: Միշտ»։