Աննշանակ միջոցառում լրացուցիչ ընտրության անվան տակ
ՀՀ ընտրական օրենսգրքի համաձայն` Սյունիքի մարզի թիվ 38 ընտրատարածքում 2013թ. սեպտեմբերի 29-ին կայանալիք Ազգային ժողովի մեծամասնական ընտրակարգով լրացուցիչ ընտրության պատգամավորի թեկնածուների գրանցման փաստաթղթերը համապատասխան ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողով կարող էին ներկայացվել մինչեւ ս.թ. օգոստոսի 15-ը` ժամը 18.00-ը:
Սահմանված ժամկետում գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթեր են ներկայացրել քաղաքացիներ Պավլիկ Վասպուրի Սարգսյանը, Տիգրան Ալավերդիի Սարգսյանը, Վահրամ Արտուշի Հովհաննիսյանը` ինքնաառաջադրման կարգով, ինչպես նաեւ Արմեն Սերյոժայի Կարապետյանը` առաջադրված Հայաստանի հանրապետական կուսակցության կողմից եւ Սամվել Ռաֆիկի Հայրապետյանը` առաջադրված «Ժառանգություն» կուսակցության կողմից:
Համաձայն ընտրությունների նախապատրաստման եւ անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի` Ազգային ժողովի մեծամասնական ընտրակարգով պատգամավորի թեկնածուների գրանցումը թիվ 38 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովի կողմից իրականացվել է մինչեւ ս.թ. օգոստոսի 25-ը:
Այդ ընտրատարածքում պատգամավորության թեկնածուներ են գրանցվել Արմեն Կարապետյանը (ՀՀԿ անդամ, Սյունիքի մարզպետի խորհրդական, առաջադրել է ՀՀԿ-ն), Սամվել Հայրապետյանը («Ժառանգություն» կուսակցության անդամ, կուսակցության Կապանի տարածքային ստորաբաժանման համակարգող, առաջադրել է «Ժառանգություն» կուսակցությունը), Վահրամ Հովհաննիսյանը (անկուսակցական, «Կապանի ՀՀԳ» ՍՊԸ տնօրեն, ինքնաառաջադրում): Մերժվել է անկուսակցական, ինքնաառաջադրված Պավլիկ Սարգսյանի գրանցումը: Ինքնաբացարկ է ներկայացրել անկուսակցական, ինքնաառաջադրված Տիգրան Սարգսյանը: