Այսօր՝ ապրիլի 2-ին, Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանը,  մարզպետարանի աշխատակիցներն այցելել են Կապանի Բաղաբուրջի հուշահամալիր,որտեղ եղբայրական գերեզմանոցում հանգչում են նաեւ Ապրիլյան քառօրյայի կապանցի երեք զոհերը՝ Նորայր Գասպարյան, Արմեն Գասպարյան, Գագիկ Փարսադանյան:
Նրանց հիշատակը հարգելու էին եկել հարազատներն ու ընկերները, համայնքային իշխանության ներկայացուցիչները, դպրոցականներ, ազատամարտիկներ, բազմաթիվ կապանցիներ:
Հունան Պողոսյանը նաեւ մարզպետարանում հանդիպել է  Ն.Գասպարյանի մայրիկին եւ Ա.Գասպարյանի, Գ. Փարսադանյանի կանանց՝ պարզապես զրուցելու, նրանց ընտանիքների կյանքով, հոգսերով, խնդիրներով հետաքրքրվելու, ամեն հարցում աջակցելու պատրաստակամություն հայտնելու համար:
«Ձեր վիշտը կարող ենք սփոփել միայն նրանով, որ միշտ հիշենք նրանց ու իրենց հերոսական կյանքի օրինակը փոխանցենք հաջորդ սերունդներին», - նշեց մարզպետը: