Ապրիլի 2-5-ը 100-ից ավել զոհ չի եղել, եղել է 75 զոհ, որից 35-ը ժամկետային զինծառայող են եղել. գեներալ Մնացականյան
Ես տվել եմ հանձնաժողովին հուզող բոլոր հարցերի պատասխանները: Ցանկացած հարց ստացել է իր պատասխանը: Պատասխանները եղել են անմիջական, եղել ենք անկեղծ, ներկայացրել այն իրականությունը, որը եղել է ապրիլյանի ժամանակ: Այս մասին լրագրողներին հայտնեց Լևոն Մնացականյանը, ով այսօր մասնակցում էր Ապրիլյան պատերազմի հարցերով քննիչ հանձնաժողովի նիստին:
Հարցին, թե ինչ բացթողումներ են եղել, որոնք կարող էին էական նշանակություն ունենալ պատերազմի ընթացքի համար, Մնացականյանն ասաց՝ իհարկե ոչ. «Միանշանակ ՊԲ-ն կատարել է իր առջև դրված խնդիրը, հաղթանակել է: Իհարկե ցանկացած տեղ էլ անելիքներ կան, միշտ են դրանք լինում: Մենք այդ ուղղությամբ աշխատում ենք»:
Ինչ վերաբերում է հարցին՝ արդյո՞ք եղել է օպերատիվ հետախուզական խնդիր, պակաս եղել է այդ օրերին, Մնացականյանն ասաց, որ այդ մասով դեռ չի պատասխանի, հարցեր կան, որոնք պետք է ճշտվեն. «Եթե հանձնաժողովը որոշի, որ կարիքը կա, կներկայացնենք, եթե ոչ հանձնաժողովն իր աշխատանքի վերջում կներկայացնի»:
Գեներալը հայտարարեց, որ ապրիլի 2-5-ը 100-ից ավել զոհ չի եղել, եղել է 75 զոհ, որից 35-ը ժամկետային զինծառայող են եղել: