Արա Խզմալյանն անդրադարձել է երևանյան երկու թատրոնների միավորման հարցին 22/12/2021 schedule 15:47 #Արա Խզմալյան
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը վստահեցնում է՝ Պետական կամերային երաժշտական թատրոնը միավորելով Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնին՝ գործել են իրավասությունների շրջանակում:
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը Արա Խզմալյանն ասաց, որ քանի դեռ պատիվ ունի կատարելու ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալի պարտականությունները, կասի, որ մամուլի ասուլիսներով, նամակներով, աղմուկով, բողոքի ակցիաներով հնարավոր չի լինելու կանխել լիազոր մարմնի գործառույթների տրամաբանությունն ու լիազոր մարմնին վերապահված որոշումների կայացումը:
«Սա անթույլատրելի բան եմ համարում: Եթե մենք կառավարման իրավասություն չունենք, և եթե մենք հաշվի ենք նստելու յուրաքանչյուր արտիստի, յուրաքանչյուր ռեժիսորի, թատերասերի տեսակետի հետ, եկեք չկոչվենք լիազոր մարմին և դառնանք պարզապես պետական միջոցները բաշխող կառույց: Համարում եմ, որ մենք գործել ենք մեր իրավասությունների շրջանակում: Այսօր ամեն ինչ անում ենք, որ Պետական կամերային երաժշտական թատրոնի ստեղծագործական կազմը, ընդհանրապես կոլեկտիվը աշխատանք գտնի մեր տարբեր կառույցներում, և այս օրինակը  համարում եմ օպտիմալացում կոչվածի լավագույն օրինակ»,- ընդգծել է Խզմալյանը: