Առաջիկա օրերին կմեկնարկի Խնձորեսկ-Իշխանաձոր ավտոճանապարհի ասֆալտապատման ծրագիրը. ԱՀ նախագահ
Աշխատանքներ են տարվել ճանապարհների կառուցման, վերակառուցման և բարեկարգման ուղղությամբ:
«Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հաղորդմամբ՝  այս  մասին   սեպտեմբերի   2-ին  Կառավարության ընդունելությունների տանը  կայացած   մամուլի ասուլիսի  ժամանակ   ասել է  Արցախի Հանրապետության նախագահ  Արայիկ  Հարությունյանը:
Նախագահի  խոսքով՝    բարեկարգվել  են   Ստեփանակերտի  մի  շարք  փողոցներ, Ասկերանի  շրջանում  ասֆալտապատվում  են  Նորագյուղ, Բերքաձոր, ինչպես  նաև  Բերքաձոր-Ասկերան, Ստեփանակերտ-Խնածախ-Այգեստան  և  դեպի  Խնձրիստան  տանող    ավտոճանապարհները:
«Ճանապարհների  բարեկարգման  աշխատանքներ  են     ընթանում    նաև    Մարտունու, Մարտակերտի  և  Հադրութի  մի  շարք  համայնքներում:   Առաջիկայում  նախատեսում  ենք    իրականացնել  Ստեփանակերտ-Ասկերան   ավտոճանապարհից  Պատարա  գյուղ  տանող  ավտոճանապարհի     վերակառուցման, Սղնախ-Ավետարանոց-Մադաթաշեն-Ակնաղբյուր  համայնքներ  տանող   ճանապարհների    կառուցման,   Ստեփանակերտ-Կարմիր  շուկա-Հադրութ  ավտոճանապարհից  Թաղավարդ   գյուղ   տանող   ճանապարհի   բարեկարգման, Մարտակերտ-Ներքին Հոռաթաղ   ճանապարհի    վերակառուցումը:   Այս  համատեքստում  ուզում  եմ  հատուկ    կարևորել     առաջիկա  օրերին  մեկնարկվելիք՝  Խնձորեսկ-Իշխանաձոր  ավտոճանապարհի  ասֆալտապատման   ծրագիրը, որը  հաջորդ  տարի   կշարունակվի  մինչև  Հադրութ  և  ամբողջությամբ  կփոխի   հանրապետության  հարավային  թևի  զարգացման  ընթացքը: Այդ  ռազմավարական  նշանակության   ճանապարհն  Արցախի  Հանրապետության   համար   կենսական նշանակություն ունի, որը  էապես  իր  դրական   ազդեցությունն  է  թողնելու   ինչպես  տնտեսության, այնպես  էլ   հայրենադարձության ծրագրերի  վրա:  Նախընտրական    փուլում   խոստացել  եմ, որ տարեկան   կկառուցվի  շուրջ  80  կմ  ճանապարհ: Պաշտոնավարման  100   օրվա  ընթացքում   ընդհանուր  առմամբ   կառուցվել, վերակառուցվել  և  բարեկարգվել    է   արդեն   շուրջ   51  կմ  ճանապարհ»,-  մանրամասնել է  Ա.  Հարությունյանը: