Աւելի քան 18 տարուայ պատմութիւն ունեցող «Արարատ ճամբարը» եզակի ծրագիր մըն է, որ խնամքով կը մշակուի՝ Գանատայի չորս կողմէն եկող, 8-էն 18 տարեկանի, շուրջ 200 երիտասարդներու կարիքները բաւարարելու:
«Արարատ» ճամբարի տնօրէնութեան խորհուրդը եւ կամաւորներու խումբը կ'աշխատին այնպիսի միջավայր մը ստեղծելու, ուր երիտասարդները կրնան վայելել իրենց ժառանգութիւնը՝ զուարճալի, ապահով եւ դաստիարակչական մթնոլորտի մէջ, միաժամանակ զարգացնելով ընկերային եւ ծառայողական հմտութիւնները, համայնքին հանդէպ:
Չնայած անոր որ ճամբարի կազմակերպչական գործին խրուած անձինք բոլորն ալ կամաւորներ են, սակայն նման կարեւոր նախաձեռնութեան մը յաջող ընթացքի համար կը պահանջուի ֆինանսական անխնայ աջակցութիւն: 100,000 տոլարը գերազանցող մեր տարեկան պիւտճէն կը նպաստէ նաեւ ճամբարականներու շուրջ 30%-ին հովանաւորութեանը, ի մասնաւորի այն գաղթականներուն, որոնք Սուրիայէն, Ուկրաինայէն, Լիբանանէն եւ այլ երկիրներէն նոր ժամանած են Գանատայ: Սփիւռքահայ երիտասարդներու այս միաւորումը կը նպաստէ նոր ժամանածներուն, ինչպէս նաեւ 2-3-րդ սերունդի երեխաներուն, միաժամանակ թէ՛ իրենց արմատներու եւ թէ՛ Գանատական միաձուլուած մշակոյթին:
Ուստի, Ձեզմէ կը խնդրեմ, որ մեծ նշանակութիւն ունեցող Ձեր աջակցութեամբ, շարունակէք Ձեր օժանդակութիւնը, որովհետեւ Ձեր նուիրատուութիւններով է որ ճամբարի երիտասարդական մեծագին առաքելութեան կայուն շարունակութիւնը պիտի ապահովուի:
Նուիրատուութիւնները կրնաք կատարել առցանց՝ սեղմելով այստեղ, կամ վճարագիրով, որ կ'ուղարկուի 615 Stuart Avenue, Outremont, QC H2V 3H2 հասցէին:
Կանխայայտ շնորհակալութիւն, «Արարատ» ճամբարի հանդէպ Ձեր ազնիւ վերաբերմունքի եւ յետագայ աջակցութեան համար: