Արմեն Գրիգորյանն ու Վալերի Օսիպյանը Տավուշում ծանոթացել են ժամկետային զինծառայողներին փոխարինած ոստիկանների ծառայությանը
29.08.2018 14:15
Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ու Հայաստանի ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը երեկ այցելել են Տավուշի մարզ՝ ծանոթանալու օրեր առաջ սահմանագծում ժամկետային զինծառայողներին փոխարինած և մարտական հերթապահություն իրականացնող ոստիկանության զորքերի ծառայության ընթացքին, պայմաններին ու խնդիրներին։
«Զինվորական ղեկավարության ուղեկցությամբ եղանք ստորաբաժանումների տեղակայման կետերում, քննարկեցինք ծառայությանն առնչվող մի շարք հարցեր», - Ֆեյսուքի իր էջում գրել է Արմեն Գրիգորյանը։
Օրերս Հայաստանի ոստիկանապետն ասել էր, որ վարչապետի հետ քննարկումների արդյունքում որոշել են առաջարկել Հայաստանի ոստիկանական զորքերին՝ մեկնել ծառայության Հայաստանի սահմաններ: Վալերի Օսիպյանի խոսքով՝ ոստիկանական զորքերում այդ առաջարկը միաձայն ընդունվել է։
Օգոստոսի 23-ին Ոստիկանության ներքին զորքերի ծառայողների առաջին խումբը մեկնեց հայ-ադրբեջանական սահմանագիծ՝ մարտական հերթապահություն իրականացնելու:
«Հարազատ է համարվում այն մարդը, ում քաղաքացին առաջին հերթին է դիմում, երբ հայտնվում է ծանր իրավիճակում: Եվ մեր խնդիրն է՝ այնպես անել, որ ՀՀ քաղաքացիները ոստիկանությանն ընկալեն հենց այդպես, ընկալեն, որ Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությունը և ոստիկանության զորքերը պաշտպանում են, պահպանում են ՀՀ քաղաքացիներին, Հայաստանի պետականությունը, Սահմանադրությունը, անվտանգությունը»,- ճանապարհման հանդիսավոր արարողությանն ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: