ԱՐՇԱԿՅԱՆԻ ԿԱՐԳԱԴՐՈՒԹՅԱՄԲ ՍԻՍԻԱՆԻ ՈԼՈՐԱՆՆԵՐՈՒՄ ՏԵՂԱԴՐՎԵՑԻՆ ԵՐԿԱԹԲԵՏՈՆԵ ՊԱՇՏՊԱՆԻՉ ԱՐԳԵԼԱՊԱՏՆԵՇՆԵՐ
Shamshyan.com-ը գրում է` ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը դեկտեմբերի 20-ին բաց նամակ-խնդրանքով դիմել էր ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատար Հակոբ Արշակյանին, որով խնդրել էր նախարարի պաշտոնակատարին, որպեսզի իր կողմից ձեռնարկվեն անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ Երեւան-Մեղրի ավտոճանապարհի՝ Սիսիանի վարչական տարածքում, ժողովրդին հայտնի «Սիսիանի մահաբեր ոլորաններ» հատվածում տեղադրվեն երկաթբետոնե պաշտպանիչ արգելապատնեշներ։
Հրապարակման հաջորդ օրը նախարարի պաշտոնակատար Հակոբ Արշակյանի հանձնարարականով Սյունիքի մարզ էին մեկնել պատասխանատուները, ովքեր տեղում ուսումնասիրելով խնդիրը՝ երեկ՝ դեկտեմբերի 23-ին, Արշակյանի կարգադրությամբ «Հայավտոճան» ընկերության գլխավոր տնօրեն Գոռ Ավետիսյանի հսկողությամբ նշված հատվածում «Աշոտ Դայան եւ ընկերներ» ՍՊԸ-ի ներկայացուցիչները տեղադրեցին երկաթբետոնե պաշտպանիչ արգելապատնեշներ։ Այսօր արդեն կտեղադրվեն նաեւ ճանապարհային նշաններ, որպեսզի վարորդներն անզեն աչքով տեսնեն, որ նշված ճանապարհը ոլորապտույտ է եւ պետք է սահմանված արագությունը լինի 70։