Արտակարգ իրավիճակ Սյունիքի մարզում
Նոյեմբերի 7-ին Կապան-Ծավ-Շվանիձոր-Մեղրի միջպետական ճանապարհի 41-րդ կմ-ում տեղի ունեցավ քարաթափում, որի հետեւանքները հնարավոր եղավ վերացնել 14 ժամ հետո: Ինչպես տեղեկացրեց «Մեղրու ՃՇՇՁ» ՍՊԸ տնօրեն Ազատ Գասպարյանը, ահազանգ ստանալուց անմիջապես հետո դեպքի վայր է ուղարկվել երկու միավոր տեխնիկա՝ մեկ ավտոբարձիչ եւ մեկ գրեյդեր: «Չնայած եղանակային անբարենպաստ պայմաններին՝ այնուամենայնիվ հաջողվեց առանց ճանապարհային հատվածի վնասման բացել այն՝ հեռացնելով մոտ 2000 տոննա ժայռաբեկոր եւ քար», - նշեց տնօրենը:
Իրավիճակի մասին անընդհատ զեկուցվում էր Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանին եւ  ՀՀ կապի եւ տրանսպորտի նախարար Գագիկ Բեգլարյանին:
Նշենք, որ մաքրման աշխատանքներին մասնակցում էին նաեւ Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ծառայողները: Դեպքի վայրում էին ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 6-րդ վաշտի 2-րդ դասակի, ինչպես նաեւ մարզպետարանի համապատասխան բաժինների աշխատակիցները:
Սյունիքի մարզպետ Ս. Խաչատրյանի, ՀՀ կապի եւ տրանսպորտի նախարար Գագիկ Բեգլարյանի հանձնարարությունով մարզպետարանի եւ ՀՀ կապի եւ տրանսպորտի նախարարության համապատասխան բաժինների աշխատակիցները փլուզման վայրում չափագրման աշխատանքներ կատարեցին Մեղրու ճանապարհաշինարարների հետ՝ հետագայում փլուզման եւ քարաթափման դեպքերը կանխելու նպատակով:
Բարեբախտաբար, փլուզման եւ քարաթափման հետեւանքով զոհեր, վիրավորներ չկան: