Առողջական խնդիրների պատճառով չեմ կարողանում Մեղրիից հասնել Ստեփանակերտ ու անմիջականորեն արտահայտել ուրախությունս Ձեր եւ Ձեր գլխավորած քաղաքական ուժի վաստակած ու սպասված հաջողության համար, որին ականատես եղանք Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2020 թ. մարտի 31-ին կայացած ընտրության արդյունքում:
Ուստի եւ այսկերպ եմ փոխանցում ասելիքս:
Ընդունեք սրտաբուխ շնորհավորանքս Արցախի հերոսական ժողովրդի վստահությանը վերստին արժանանալու, ինչպես եւ Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Դուք, հիրավի, Արցախյան գոյակռվի լեգենդար հրամանատարներից եք: Եվ պատահական չէ, որ բազում փորձությունների միջով անցնելուց ու հանիրավի հետապնդումներից հետո Լեռնային Ղարաբաղի ժողովուրդը չկորցրեց իր հավատն ու վստահությունը Ձեր հանդեպ:
Քաջատեղյակ լինելով Ձեր կյանքի ուղուն, Ձեր գաղափարական հավատամքին ու մարդկային հատկանիշներին, վստահ եմ, որ պետական-քաղաքական նոր դերակատարությամբ հերթական անգամ ծանրակշիռ ներդրում կունենանք Արցախի Հանրապետության հզորացման, հաղթանակած մեր ժողովրդին վայել  վարկանիշի ու դիրքերի, նաեւ մեր միասնության վերականգնման, հայ ժողովրդի պատկերացումներին համահունչ Արցախյան հիմնախնդրի վերջնական կարգավորման գործում:
Այդ ճանապարհին, անտարակույս, բազում սյունեցիներ ձեռք ձեռքի կտան Ձեզ հետ, քանզի Սյունիքն ու Արցախը եղել եւ մնում են մեկ մարմին, քանզի Սյունիքի եւ Արցախի երթը՝ հավերժին միտված, անկասելի է:
Ձեզ՝ հաջողություններ:
Աստված Ձեզ պահապան: