Արցախցիների շրջանում թեմակալ առաջնորդի նկատմամբ անվստահություն կա. Գեղամ Ստեփանյան (Տեսանյութ)
10.12.2025 19:15
Արցախցիների շրջանում թեմակալ առաջնորդի նկատմամբ անվստահություն կա, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը։
Նրա համար վիրավորական է, որ Արցախի թեմի առաջնորդը հայտնվում է տիրադավ եպիսկոպոսների շարքում։ Գեղամ Ստեփանյանն անընդունելի է համարում, որ  Արցախի թեմի առաջնորդը Ամենյան Հայոց Կաթողիկոսի և հայ եկեղեցու դեմ  է դուրս եկել։
«Արցախի թեմի թեմական խորհուրդը հայտարարություն էր արել և հստակ արձանագրել էր, որ հանդիպում են ունեցել և Վրթանես եպիսկոպոսին պահանջ են ներկայացրել՝ հանդես գալ ներողությամբ։ Ինքը խոստացել է, բայց հետո ներողություն չի խնդրել։ Արցախի թեմը նաև հայտարարություն տարածեց, որ դա թեմական խորհրդի հայտարարությունը չէր, այլ՝ թեմական խորհրդի որոշ անդամների դիրքորոշումները, ինչը, իմ ունեցած տեղեկությունների համաձայն, չի համապատախանում իրականությանը»,-ասաց Ստեփանյանը՝ հավելելով, որ թեմական խորհրդի ճնշող մեծամասնությունը դեմ  է արտահայտվել Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի քայլին։