Արծվիկ Հարությունյանը զբաղեցրեց 18-րդ հորիզոնականը
Մայիսի 14-ին Կիեւում կայացած «Եվրատեսիլ-2017» երգի մրցույթի եզրափակիչ փուլում Հայաստանի ներկայացուցիչ, ծագումով կապանցի Արծվիկ Հարությունյանը «Fly with me» երգով զբաղեցրեց 18-րդ հորիզոնականը՝ թե՛ կիսաեզրափակիչ, թե՛ եզրափակիչ փուլերում ցուցադրելով բարձր մակարդակի կատարողական արվեստ:
Համաեվրոպական երգի մրցույթի ակտիվ լուսաբանմամբ զբաղվող wiwibloggs.com կայքն ընթերցողների շրջանում քվեարկություն էր անցկացրել՝ պարզելու այս տարվա մրցույթի լավագույն կին կատարողին: Արդյունքում առաջին հորիզոնականում էր հայտնվել Հայաստանի ներկայացուցիչ Արծվիկ Հարությունյանը: Բուքմեյքերներն ավելի վաղ նրան 4-րդ հորիզոնականն էին տալիս: Ինչպես նաեւ, «Եվրատեսիլ»-ում հավատարմագրված լրագրողները լավագույնն էին ճանաչել Արծվիկին առաջին կիսաեզրափակչում:
Այս տարի «Եվրատեսիլ-2017» երգի մրցույթի հաղթող ճանաչվեց Պորտուգալիայի ներկայացուցիչ Սալվադոր Սոբրալն իր «Amar Pelos Dois» գեղեցիկ երգով: