ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ ՆՈՐԱՇԵՆԻԿ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐՈՒՄ
Մայիսի 19-ին Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը աշխատանքային հերթական հանդիպում անցկացրեց Նորաշենիկ, Անտառաշատ, Ձորաստան, Շրվենանց, Առաջաձոր, Օխտար բնակավայրերի վարչական ղեկավարների և գյուղացիների հետ:
Այցելության նպատակն էր անձամբ ծանոթանալ գյուղի խնդիրներին, տեղում լսել գյուղացիներին հուզող հարցերը, ինչպես նաև կարծիքներն ու առաջարկությունները՝ հետագայում դրանց լուծումներ տալու համար: Ծավալված խոսակցության ժամանակ ելույթներ ունեցան գյուղի բնակիչներ, որոնց բարձրացրած հարցերին համայնքի ղեկավարը տվեց հնարավորինս դրական պատասխաններ: Դրանք հիմնականում վերաբերում էին խմելու և ոռոգման ջրին, լուսավորության ապահովմանը, աղբահանությանը, գյուղատնտեսական տեխնիկային և բերքի իրացման խնդիրներին:
Քննարկման ընթացքում համայնքի ղեկավար Գ. Փարսյանը գյուղերի զարգացման համար հատկապես կարևոր համարեց գյուղական բնակավայրերում վարելահողերի մշակումը և առաջարկեց վարչական ղեկավարներին համայնքապետարան ներկայացնել տեղեկատվություն չմշակվող վարելահողերի վերաբերյալ, այնուհետև փորձել խնդրին լուծում տալ:
Ամփոփելով հանդիպման արդյունքները համայնքի ղեկավարը վարչական ղեկավարներին տվեց կոնկրետ հանձնարարականներ՝ առկա խնդիրների լուծման նպատակով: