Աշխատանքային  խորհրդակցություն՝ մանկապարտեզների տնօրենների մասնակցությամբ
Ուսումնական տարվա մեկնարկին ընդառաջ՝ այսօր Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել համայնքում գործող նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների տնօրենների հետ։
Թեև համայնքապետարանը քաջատեղյակ է առկա խնդիրներին, հանդիպման նպատակն էր հաստատությունները տնօրինողներից լսել ընթացիկ խնդիրներն ու կարիքները, ինչպես նաև քննարկել նոր ուսումնական տարվա առաջնահերթ անելիքները։
Համայնքի ղեկավարը տնօրեններին է ներկայացրել հիմնանորոգման մեջ գտնվող մանկապարտեզների շինաշխատանքների և ավարտման ժամկետների մանրամասները, այնուհետև անդրադարձել նախադպրոցական հաստատությունների ընդունելության հերթում սպասող սաների տեղավորման խնդրին։ Առաջնորդվելով այն սկզբունքով, որ ոչ մի երեխա չպետք է դուրս մնա նախադպրոցական կրթությունից՝ համայնքի ղեկավարի հանձնարարությամբ, վերոնշյալ երեխաները, ըստ առաջնահերթության, տեղավորվելու են այն մանկապարտեզներում, որտեղ վերադասավորման հնարավորություն կա։
Աշխատանքային քննարկման վերջում ՆՈՒՀ-երի տնօրենները բարձրաձայնել են իրենց հուզող հարցերը, որոնց վերաբերյալ տրվել են պատասխաններ ու պարզաբանումներ։