Աշխատանքային խորհրդակցություններ՝ Կապան համայնքի ղեկավարի գլխավորությամբ
Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը այսօր աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել համայնքապետարանի աշխատակիցների, համայնքային ենթակայության կառույցների տնօրենների մասնակցությամբ։
Խորհրդակցության ընթացքում խոսվել է հետագա անելիքների մասին և կարևորվել այն ոլորտները, որոնք պետք է էլ ավելի ուշադրության կենտրոնում լինեն․ դրանք քաղաքաշինության, մշակույթի, կրթության, սպորտի, սոցիալական, ինչպես նաև բնակիչների մոտ բարոյական բարձր արժեքների ձևավորման և այլ ոլորտներն են։
Գ․ Փարսյանը իր խոսքում նշել է, որ համայնքապետարանը շարունակելու է իր աշխատանքը այն նույն տրամաբանությամբ և դրվածքով, որով վերջին 2,5 տարիներին առաջնորդվել է, այն է՝ կառուցել, նորոգել, շենացնել և անելու է հնարավորինս՝ Կապան համայնքը կայուն և համակողմանի զարգացման ճանապարհով առաջ տանելու համար։
Համայնքի ղեկավարը խորհրդակցություն է ունեցել նաև Կապանի մշակույթի կենտրոնի աշխատակիցների հետ։ Նա նրանց հետ խոսել է համայնքի մշակութային կյանքում իրականացվող և առաջիկայում իրականացվելիք ծրագրերի, առկա խնդիրների, ինչպես նաև համայնքի աջակցությամբ դրանց լուծման հնարավորությունների մասին և հույս հայտնել, որ կորոնավիրուսի համավարակով և 44-օրյա պատերազմով պայմանավորված հարկադրված դադարից հետո, համայնքում մշակութային կյանքը նոր շունչ կստանա և կապանյան մշակույթը կփայլի ինչպես Կապանի բեմում, այնպես էլ Կապանից դուրս։