Հանդիպում «Սոցիալական ազդեցության նորարարներ» ծրագրի շրջանակներում
Հունվարի 24-ին Մեղրիի համայնքապետարանի նիստերի դահլիճում տեղի ունեցավ տեղեկատվական հանդիպում՝ նվիրված «Սոցիալական ազդեցության նորարարներ» ծրագրի ներկայացմանը, որին ներկա էր Մեղրի համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանը։
Այն կազմակերպվել էր «Իմփաքթ Հաբ Սյունիք» ծրագրի շրջանակներում՝ «Համայնքի զարգացման ուղի» ՀԿ-ի հետ համագործակցությամբ։
«Սոցիալական ազդեցության նորարարներ» ծրագիրը, համագործակցությամբ «Իմփաքթ Հաբ Երևան»-ի և Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան հետ, նպատակ ունի հզորացնել հայ երիտասարդների՝ ձեռներեցության և սոցիալական նորարարության հմտությունները։
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվեցին ծրագրի նպատակները՝ համայնքային զարգացման, սոցիալական նորարարությունների խթանման և համագործակցության նոր հարթակների ստեղծման ուղղությամբ։ Մասնակիցները ակտիվորեն քննարկեցին ծրագրի ընձեռած հնարավորությունները՝ շեշտելով նորարար գաղափարների և համայնքային ներգրավվածության կարևորությունը։
Միջոցառումը դարձավ համայնքային զարգացման ու նորարարական լուծումների հարթակ՝ միավորելով տարբեր սերունդների ու ոլորտների ներկայացուցիչներին։
Հույս ունենք, որ ծրագիրը կդառնա հաջողության պատմության հիմք՝ նոր գաղափարների և նախաձեռնությունների խթանման ճանապարհին։