Աշխատելով ու աշխատանքով ենք մենք իրապես սիրում մեր հայրենիքը
Մեղրիի համայնքապետ Բագրատ Զաքարյանի ուղերձը Մայիսի 1-ի կապակցությամբ.
«Այս տոնը նրանցն է, ովքեր իրենց ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքով նպաստում են երկրի առաջընթացին` զարգացնելով Հայաստանի Հանրապետությունը:
Մեղրի համայնքի սիրելի բնակիչներ, իմ և համայնքապետարանի աշխատակազմի անունից շնորհավորում եմ մայիսի 1-ի՝ աշխատանքի և աշխատավորների օրվա առթիվ:
Արդյունավետ աշխատանքի գրավականներից մեկն այն է, երբ աշխատանքային գործունեությունը կառուցվում և համակարգվում է ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքին համապատասխան: Երբ աշխատողի իրավունքները լինում են գերակա, գնահատված, որն էլ իր հերթին մոտիվացնում է ավելի լավ արդյունք ապահովել:
Ամեն ինչ անհույս է, եթե չկա ձգտում, եթե չկա գիտելիք, եթե չկա աշխատանք և անպտուղ է այդ աշխատանքը, եթե չկա սեր: Երբ սիրով և հաստատակամությամբ աշխատում ենք, ապա ունենում ենք իրական արդյունքներ:
Մենք այսօր ունենք բազմաթիվ մարտահրավերներ և խնդիրներ, որոնց լուծումը ամենօրյա համատեղ աշխատանքն է: Շնորհավորում ենք Ձեզ աշխատանքի օրվա առթիվ՝ մաղթելով խաղաղ ու ստեղծագործ աշխատանք, հավատ վաղվա օրվա հանդեպ՝ հանուն մեր երկրի, համայնքի զարգացման և մեր ընտանիքների կյանքի որակի»։