Աշոտ, չե՞ս ուզում դատապարտել Վահե Հակոբյանի խուլիգանական արարքը
Ինչպես հաղորդել ենք ավելի վաղ, ապրիլի 22-ին Կապանի Թումանյան փողոցում Վահե Հակոբյանն ընդառաջ է գնացել ցուցարարներին: Չկարողանալով մարդկանց հետ նորմալ շփվել, կորցնելով հավասարակշռությունը՝ նա՝ իր թիկնապահների հետ հայհոյել է հավաքվածներին, վիրավորական արտահայտություններ թույլ տվել: Թիկնապահներից մեկն էլ ապտակել է ցույցին մասնակցող երեխային, որից հետո մարզպետը խուճապահար լքել է դեպքի վայրը:
Այդ ամբողջ պատմությանը ներկա է գտնվել Կապան համայնքի ղեկավար Աշոտ Հայրապետյանը:
Նա ցուցարարների մոտ էր եկել իբրեւ Վահե Հակոբյանին ուղեկցող: Բայց, որքան էլ տարօրինակ է, համայնքի ղեկավարն իր պահվածքով չի փորձել զսպել գաղութարարների խուլիգանական պահվածքը:
Իհարկե, ցուցարարները «գեղեցիկ» խոսքեր նվիրեցին նաեւ Աշոտ Հայրապետյանին, բայց դա չի կարող պատճառ դառնալ նրա լռության եւ անդեմության հերթական դրսեւորման համար:
Աշոտ Հայրապետյանը մինչեւ հիմա չի դատապարտել Վահե Հակոբյանի եւ նրա թիկնապահի խուլիգանական արարքը:
Նա չի վիրավորվել, որ ապրիլի 21-ին Քաջարանի կոմբինատի ղեկավարությունը վարձկաններ է գործուղել իր գլխավորած քաղաք՝ մարդկանց վախեցնելու համար:
Աշոտ, չե՞ս ուզում գոնե ուշացումով ներողություն խնդրել այն մարդկանցից, որոնց (քո ներկայությամբ) հայհոյել է մարզպետը, որոնց ծեծել են նրա թիկնապահները:
Չե՞ս ուզում դատապարտել Վահե Հակոբյանի եւ նրա թիկնապահի խուլիգանական արարքը:
Չե՞ս ուզում դատապարտել Մհեր Պոլոսկովի կողմից Կապանի ցուցարարների դեմ վարձկաններ գործուղելու խայտառակությունը: