Ատեստավորվեցին գրադարանավարները
Առանձնակի կարևորելով գրադարանավարի դերն ու նշանակությունը մատաղ սերնդի կրթության, դաստիարակության ու համակողմանի զարգացման, գրականության հանդեպ հետաքրքրության ձևավորման գործում, Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի նախաձեռնությամբ՝ մարտի 7–ին Կապանի էլեկտրոնային գրադարանում անցկացվել է գրադարանավարների ատեստավորում։
Ատեստավորումն իրականացվել է բանավոր ընթացակարգով՝ նախագահությամբ համայնքի ղեկավարի և նպատակ է հետապնդել՝ գնահատելու գրադարանավարների մասնագիտական ունակությունների համապատասխանությունը զբաղեցրած պաշտոնին կամ կատարվող աշխատանքին։
Ըստ ատեստավորման հանձնաժողովի անդամների գնահատականների՝ Կապանի ակումբագրադարանային միավորման աշխատակիցների մեծամասնությունը համապատասխանել է զբաղեցրած պաշտոնին։
Նշենք, որ մինչ ատեստավորումը գրադարանավարները նախապես անցել են վերապատրաստման դասընթացներ՝ Հայաստանի ազգային գրադարանի մասնագետների կողմից։