ԱՎԱԳԱՆՈՒ ՏԱՐԵՎԵՐՋՅԱՆ ՆԻՍՏՈՎ ԲԱՐՁՐԱՑՎԵՑ ՏԻՄ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ԲՈԼՈՐ ԱՇԽԱՏԱԿԻՑՆԵՐԻ ԱՇԽԱՏԱՎԱՐՁԸ
Դեկտեմբերի 27–ին տեղի է ունեցել Կապան համայնքի ավագանու հինգերորդ նստաշրջանի այս տարվա վերջին նիստը, որին մասնակցում էր ավագանու 19 անդամ։ Նիստը վարում էր համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը։
Օրակարգի համաձայն, ավագանին հաստատել է Կապան համայնքի 2024 թվականի բյուջեն։ Բյուջեի նախագծում եկամուտների ընդհանուր գումարը ծրագրվել է 4,255,705․5 հազ․դրամ, համայնքի 2023թ․ բյուջեով հաստատված 3,195,465․5 հազ․դրամի դիմաց, որը 33,2%-ով գերազանցում է ընթացիկ տարվա հաստատված նույն ցուցանիշը։
Օրակարգի մեկ այլ հարցով, համայնքի ղեկավարի առաջարկությամբ, ավագանին 19 կողմ ձայնով հաստատել և բարձրացրել է Կապանի համայնքապետարանի աշխատակազմի և համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպությունների աշխատակիցների աշխատավարձը՝ 10-20%-ով։
Նիստի ընթացքում ավագանու որոշմամբ հաստատվել է նաև համայնքի 2024 թվականի տարեկան աշխատանքային պլանը, սահմանվել են տեղական տուրքերի և վճարների տեսակներն ու դրույքաչափերը, ամառային և ձմեռային սեզոններին հանրային սննդի ծառայության կազմակերպման համար տարածքի օգտագործման կարգը, պայմաններն ու սահմանափակումները և այլն։
Օրակարգում տեղ էին գտել նաև քաղաքաշինական բնույթի մի շարք հարցեր, որոնք ավագանու կողմից ևս հաստատվել են միաձայն։
Նիստի ավարտին համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը շնորհավորել է բոլորին գալիք տոների կապակցությամբ՝ մաղթելով բարեբեր, հաջողություններով և ձեռքբերումներով լի տարի։
Ավագանու հաջորդ նիստը կկայանա 2024 թվականի փետրվարի 14-ին։