Ավանդական հուշամրցաշար կրոսավազքից
Ֆիզիկական դաստիարակության գործի նվիրյալ,  մանկավարժ, Մեծ հայրենականի վետերան Արշամ Վեզիրյանի ծննդյան 110-ամյակին նվիրված համաքաղաքային կրոսավազք անցկացվեց: Արդեն ավանդական դարձած հուշամրցմանը մասնակցում էին մարզկենտրոնի ավագ եւ միջնակարգ դպրոցների աշակերտները: Մինչ հուշամրցաշարը սկսվելը Արշամ Վեզիրյանի մանկավարժական եւ մարտական ուղին ներկայացրեց Կապանի համայնքապետարանի սպորտի ոլորտի պատասխանատու Արշամ Սարգսյանը:
Առողջ մարմնում՝ առողջ հոգի,- այս ճշմարտությունն է իր կյանքում մշտապես դավանել Արշամ Վեզիրյանը: Դասավանդելով գյուղական կրթօջախում, երկու տարվա ընթացքում չորս առաջին կարգային մարզիկ  է պատրաստել: Եղվարդ գյուղի միջնակարգ դպրոցում խաղահրապարակ ստեղծեց, որը արժանացավ ԽՍՀՄ ժողովրդական կրթությանն նվաճումների ցուցահանդեսի բրոնզե մեդալի: Նրան շնորհվել էր hանրապետության վաստակավոր ուսուցչի կոչում:
Առօրյա կյանքում Արշամ Վեզիրյանն օժտված է հումորով, հանգավոր խոսք ստեղծելու ձիրքով: Պաշտամունքի էր հասնում նրա սերը Խուստուփ սարի հանդեպ; Սիրած լեռանը բանաստեղծություն էր ձոնել: Նաեւ մարդկանց հիշեցնում էր` ով չի սիրում Խուստուփ սարը, ամին...
Բացման արարողությունից հետո դպրոցականները երկու տարիքային խմբով մրցեցին 500 եւ 1500 վազքատարածություններում: Աչքի ընկածները պարգեւատրվեցին Կապանի համայնքապետարանի կողմից սահմանված գավաթներով, մեդալներով եւ Կապանի մանկապատանեկան մասնագիտացված մարզադպրոցի հավաստագրերով: