Ավարտին են մոտենում Մեղրի քաղաքում գտնվող Սուրբ Մարիամ Աստվածածին եկեղեցու տարածքում իրականացվող վերականգնողական աշխատանքները
Դեկտեմբերի 3-ին Մեղրի համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանը մշտադիտարկումներ է իրականացրել Մեղրի քաղաքում գտնվող Սուրբ Մարիամ Աստվածածին եկեղեցու տարածքում` հետևելով իրականացվող վերականգնողական աշխատանքների ընթացքին:
Վերականգնողական աշխատանքներն իրականացվում են Մեղրի ազդակիր համայնքի շրջակա միջավայրի և բնակչության առողջության պահպանման 2025 թվականի ծրագրի շրջանակներում` Մեղրի համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանի գլխավորությամբ: Աշխատանքներն արդեն գտնվում են ավարտական փուլում, և նախատեսվում է դրանք ամբողջությամբ ավարտել առաջիկա 10 օրերի ընթացքում։
Համայնքի զարգացման գործընթացում տարածաշրջանի բնապահպանական և առողջապահական ծրագրերի իրականացումն ունի իր կարևոր և առանձնահատուկ դերակատարությունը՝ նպաստելով ինչպես բնակչության կյանքի որակի բարձրացմանը, այնպես էլ համայնքային տարածքի կայուն զարգացմանը: