Վարուժան Ալեքսանյանը՝ Միասնական սոցիալական ծառայության Գորիսի տարածքային բաժնի պետ
Ապրիլի 18-ին Միասնական սոցիալական ծառայության Գորիսի տարածքային բաժնի պետ է նշանակվել Վարուժան Ալեքսանյանը։
Նորաստեղծ ծառայությունը գործելու է «Մեկ պատուհան» սկզբունքով եւ ընդգրկում է նախկինում գործող սոցիալական աջակցության տարածքային գործակալությունը («Փարոս»), զբաղվածության տարածքային կենտրոնը, սոցիալական ապահովության ծառայության տարածքային բաժինը (կենսաթոշակային), բժշկասոցիալական փորձաքննության հանձնաժողովը։
Վարուժան Ալեքսանյանը Գորիսի երեւելի գերդաստաններից մեկի շառավիղներից է՝ Ռոբերտ Ալեքսանյանի որդին ծնվել է 1965-ին Գորիսում։ Ոսկե մեդալով ավարտել է քաղաքի Ա Բակունցի անվան միջնակարգ դպրոցը, 1981-ին ընդունվել  եւ 1986-ին գերազանցությամբ ավարտել է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետը։
1986 թ աշխատանքի է անցել  Նաիրիի շրջանի Պռոշյան ավանի միջնակարգ դպրոցում՝ պատմության ուսուցիչ։
Նույն թվականին հաղթող է ճանաչվել մրցույթում եւ դարձել Երեւան քաղաքի 26 Կոմիսարների շրջանի ժողկրթբաժնի պատմության մեթոդիստ։
Տեղափոխվելով Գորիս, աշխատանքի է անցել ՀՀ կապի նախարարության Զանգեզուրի տարածաշրջանային ձեռնարկության «Գորիսռադիոռելեային» կայանում։
1995 թ «Գորիսի հանրախանութ» ձեռնարկության տնօրենն էր։
1999 թ ընտրվել է Գորիսի քաղաքային սպառողական կոոպերատիվի վարչության նախագահ։
2015 թ փետրվարի 15-ից զբաղեցնում է ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության Սոցիալական ապահովության ծառայության Գորիսի տարածքային բաժնի պետի պաշտոնը։
1990-ին ընտրվել է Գորիսի քաղխորհրդի պատգամավոր, իսկ 1994 թ-ին՝ Գորիս քաղաքի ավագանու անդամ։
Ունի ավագ լեյտենանտի զինվորական կոչում։
Ամուսնացած է, ունի 3 զավակ։