Բաքվի բանտում պահվող հայ գերի Վիգեն Էուլջեքջյանը կապ է հաստատել ընտանիքի հետ
Ադրբեջանական բանտում պահվող լիբանանահայ գերի Վիգեն Էուլջեքջյանը կապ է հաստատել ընտանիքի հետ։ Նրա  կինը՝ Լինդա Էուլջեքջյանը, «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել է, որ Վիգենը զանգել է ուրբաթ օրը։
«Ասաց, որ լավ է։ Նա ծխախոտ և կարտոֆիլ է խնդրել, ասաց, որ ուրիշ ոչինչ չի կարողանում ուտել, և միայն կարտոֆիլ խնդրեց»,- պատմել է կինը՝ ավելացնելով, որ չգիտեն, թե ինչպես են իրերը փոխանցելու նրան։
«Մենք դիմեցինք Սիրանուշ Սահակյանին, խնդրեցինք պարզաբանել, թե ինչ տարբերակ կա դրա համար, սակայն նա ասաց, որ ներկայումս իրենք այդ հարցում չեն կարող օգնել, չունեն որևէ տարբերակ՝ որևէ իր փոխանցելու համար։ Կարմիր խաչի՝ Ադրբեջանից դուրս գալուց հետո չկա որևէ կազմակերպություն, որը նրանց այցելում է այնտեղ ու որի միջոցով հնարավոր կլինի որևէ սնունդ, հագուստ կամ ծխախոտ ուղարկել»,-ասել է Լինդա Էուլջեքջյանը։
46-ամյա Վիգեն Էուլջեքջյանը Հայաստանի և Լիբանանի քաղաքացի է, որին առևանգել են ադրբեջանական զինված ուժերը Լեռնային Ղարաբաղում 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ին ։ Նա Ադրբեջանի կողմից պահվող հայ քաղաքացիական պատանդներից մեկն է, գերության մեջ արդեն երեք անգամ հացադուլ է հայտարարել։