Բաքվում մեկնարկել են Պուտին-Ալիև բանակցությունները
Ադրբեջանում մեկնարկել են այդ երկրի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի բանակցությունները։ Այդ մասին հայտնում են ռուսական ու ադրբեջանական լրատվամիջոցները։ Սկզբում այդ բանակցություններն ընթանում են նեղ կազմով, իսկ դրանից հետո կմեկնարկեն ընդլայնված կազմով բանակցությունները։
Հանդիպումն ընթանում է Ադրբեջանի նախագահի «Զաղուլբա» նստավայրում։
Ռուսական կողմից բանակցություններին մասնակցում են ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը, փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը, արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը:
Հանդիպման կազմակերպիչները նեղ ձևաչափով բանակցություններին հատկացրել են մոտ մեկ ժամ։  Երկու առաջնորդների կարճատև ելույթներից հետո բանակցությունները շարունակվել է փակ դռների հետևում:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Վլադիմիր Պուտինը երկօրյա պետական այցով ժամանել է Ադրբեջան։ Ինչպես փոխանցել էր ռուսական կողմը, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ բանակցությունների ընթացքում Պուտինը կքննարկի երկկողմ փոխգործակցության առկա վիճակն ու հեռանկարները, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային օրակարգի արդիական հարցեր, այդ թվում՝ հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման ընթացքը։