Բարի առաքելությունը շարունակվում է
Արթուր Ստեփանյանը, ով Քաջարանի սոցիալապես անապահով ընտանիքներից, հաշմանդամներից եւ ծնողազուրկ երեխաներից ընտրելով 15 հոգու, կազմակերպել էր ուխտագնացություն Տաթեւի վանական համալիր, Նոր տարվա նախօրեին հանդես եկավ հերթական բարեգործությամբ: Ուխտագնացության մասնակից 15 հոգին այս անգամ ստացան Ամանորի նվերներ:
Այս անգամ նույնպես Արթուր Ստեփանյանը սեփական նախաձեռնությամբ ու միջոցներով կազմակերպեց նվերների հանձնումը՝ ներկաներին պարգեւելով հաճելի պահեր եւ, որ ամենակարեւորն է, անհրաժեշտ ուշադրություն: «Նախորդ անգամ կատարածս աշխատանքը բարձր գնահատվեց ժողովրդի կողմից, որ ինձ համար ամենամեծ ու կարեւոր գնահատականն է: Մեզ հրավիրել են Վեդի՝ Փառքի տարածք այցելության: 2016թ. այդ ծրագիրը նույնպես իրականություն կդարձնենք», - նշեց Ա.Ստեփանյանը եւ շնորհակալություն հայտնեց այն վարորդներին, ովքեր իրենց մեքենայի ապահովագրությունը կատարում են «Նաիրի ինշուրանս» ընկերության Քաջարանի մասնաճյուղում:
Շնորհավորելով ներկաներին տոների կապակցությամբ՝ Արթուր Ստեփանյանը նրանց մաղթեց առողջություն, հաջողություն, իսկ մեր երկրին՝ խաղաղություն:
Քաջարանի բնակիչ Վիլյուշա Խաչատրյանը, ով խորհրդային տարիներին լեռնագործների պատգամավորն է եղել կուսակցական եւ խորհրդային բարձրագույն համաժողովներում, բարձր գնահատելով Արթուրի նմանատիպ աշխատանքները, նշեց, որ բարեգործությունը մարդկային վերաբերմունք է, որ անհրաժեշտ է բոլորին: Նա նույնպես շնորհավորեց ներկաներին տոների առթիվ, իսկ Արթուրին մաղթեց, որ հնարավորություններն օրեցօր ավելանան, որպեսզի կարողանա ավելի շատ նմանատիպ գործեր կատարել:
Քաջարանի հոգեւոր հովիվ տեր Շիրակ քահանա Խանոյանը նշեց. «Ինչպես «Աստվածաշունչ»-ն է ասում՝ մեկդ մյուսին անցեք եղբայրասիրության մեջ: Թող բարեգործությունը որպես վարակիչ հիվանդություն տարածվի, եւ մարդիկ ընդօրինակեն, բայց ոչ թե ի ցույց ամենքի, մարդկանց աչքերին թոզ փչելու համար, այլ սրտանց բարի գործ կատարելու, մարդկանց օգտակար լինելու եւ նրանց փոքր-ինչ ուշադրության կենտրոնում պահելու համար»: Տեր Շիրակը նույնպես փոքրիկ նվերներ հանձնեց՝ աղոթասեր, շարականագիր Ներսես Շնորհալու աղոթքների գրքույկը, որ կոչվում է «Հավատով խոստովանում եմ», եւ Մարիամ Աստվածածնի թագադրության պատկերով սրբապատկեր:
Շնորհավորելով ներկաներին, ողջ հայ ժողովրդին՝ տեր Շիրակ քահանա Խանոյանը մաղթեց, որ համբերատարորեն ու աղոթքով հաղթահարեն բոլոր դժվարությունները: «Դժվարությունից ոչ թե գլուխ խոնարհել, այլ հաղթանակած դուրս գալ, ինչպես Քրիստոսն է ասում, որքան շատ լինենք բաժնեկից չարչարանքներին, այնքան շատ պիտի մխիթարությանը բաժնեկից լինենք: Ընկճվելը, թուլանալը միշտ էլ կա, բայց դրանց դեմ պիտի խիզախաբար մարտնչել եւ դուրս գալ հաղթանակած: Թող Աստված օրհնի համայն հայությանը, որ կարող լինի իր պես անխոնջ, անմռունչ դիմակայելու ե՛ւ արտաքին, ե՛ւ ներքին բոլոր խարդավանքներին: Թող Բեթղեհեմյան աստղը ծագի հայոց երկնակամարում եւ մեր ժողովրդին տանի դեպի փրկություն, դեպի Փրկիչ», - իր շնորհավորական խոսքում նշեց հոգեւոր հովիվը:
Ներկաները նույնպես շնորհակալություն հայտնեցին պարբերաբար իրենց ուշադրության կենտրոնում պահելու համար: