Բայց ծնկները մեր չեն ծալվի այս ամոթից. Ռանչպար գյուղից վարչապետը ծանր տպավորություններով է վերադարձել
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երեկ անակնկալ այցով եղել է Արարատի մարզի Ռանչպար գյուղում, խոսել գյուղացիների հետ, ծանոթացել նրանց կենցաղին: Այցի մասին իր տպացվորություններով Նիկոլ Փաշինյանը կիսվել է ֆեյսբուքյան իր էջում՝ գրելով.
«Արարատի մարզի Ռանչպար գյուղ կատարած այցից ծանր տպավորություններով վերադարձա: Գիտեի, որ այցի արդյունքներով ինչ-որ հետեւություն պիտի անեմ, ինչ-որ բան պիտի ասեմ:
Նախ մտածեցի գրառում անել, բայց հասկացա, որ գրառումով չեմ կարողանա ասել այն ամենը, ինչ ուզում եմ ասել: Ապա՝ մտածեցի ուղիղ եթեր մտնել, բայց հասկացա, որ ուղիղ եթերում էլ ասելիքս կաղալու է:
Արդյունքում ստացվեց մի այսպիսի բանաստեղծություն, որն այդպես էլ վերնագրեցի՝ «Ռանչպար»: Սա, իհարկե, զրույց է մարդկանց հետ, նաեւ՝ անելիքի ամփոփ ծրագիր, նաեւ հանձնարարական պետական բոլոր մարմիններին՝ իրենց անելիքի էության ու բնույթի մասին: