Բեմահարթակում Արցախի ջազ նվագախումբն էր
Կանանց միամսյակին (մարտի 8-ապրիլի 7) նվիրված համերգային-մշակութային միջոցառումների շարքը Կապանում եզրափակվեց Արցախի պետական ջազ նվագախմբի ելույթով: Խումբն առաջին անգամ հանդես եկավ Կապանի մշակույթի կենտրոնի մեծ դահլիճում: Ջազ նվագախումբը ստեղծվել է 2004-ին՝ արցախցի դաշնակահար Տիգրան Լալայանի և Արցախի մի խումբ նվիրյալ երաժիշտների նախաձեռնությամբ: 2021թ. խումբը ղեկավարում է ջազմեն, շեփորահար Տիգրան Սուչյանը՝ նոր շունչ տալով նվագախմբին, որ այժմ ստեղծագործական գործունեություն է ծավալել Երևանում:
Նվագախմբի մեներգչուհի Ժաննա Դավթյանի հետ ելույթ ունեցան Կապանի միջազգային երաժշտական փառատոնի օրերին ձևավորված եռյակը՝ Շողակաթ Մարտիրոսյան, Էրիկա Հակոբյան, Լյուսի Գևորգյան, ինչպես նաև կապանցի երաժիշտներ, կլարնետահար Միհրան Գրիգորյան, շեփորահար Դավիթ Հայրապետյան, ով հնչեցրեց Առնո Բաբաջյանի «Իմ սիրտը լեռներում է» ստեղծագործությունը:
Համերգի ավարտին Տիգրան Սուչյանը շնորհակալություն հայտնեց Կապանի համայնքապետարանին՝ հովանավորության համար և հույս հայտնեց, որ կապանցի հանդիսականի հետ կհանդիպեն ամռանը Կապանի միջազգային երաժշտական փառատոնի օրերին: