Բեմում տասնամյա սրնգահարն էր
Կապանի Արամ Խաչատրյանի անվան թիվ 1 երաժշտական դպրոցի բեմահարթակն այս անգամ տրամադրված էր ազգային նվագարանների բաժնի շվիի 4-րդ դասարանի աշակերտ Նարեկ Սարգսյանին, ով հանդես եկավ մենահամերգով (դասատու՝ Ալեն Սահակյան, նվագակցող՝ Աշխեն Հովհաննիսյան): Դահլիճում մտերմիկ մթնոլորտ էր, մասնակցում էին նաև նրա համադասարանցիները, իր տարեկից երկրպագուներ: Նախ կրթօջախի ազգային նվագարանների բաժնի վարիչ Անուշ Դավթյանը ներկայացրեց փոքրիկ սրնգահարին, նրա երաժշտական ընդունակությունները: Նարեկը հնչեցրեց հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ, հայկական ժողովրդական երգերի մշակումներ, հավաստելով, որ երաժիշտ դառնալու ճիշտ ճանապարհին է: Իսկ հանդիսականը տպավորված էր և յուրաքանչյուր կատարում վարձատրում էր անկեղծ ծափողջույններով: Հընթացս հանդես եկան դպրոցի մանկավարժները, կրթօջախի ազգային նվագարանների համույթը:
Մենահամերգի ավարտին բարեմաղթանքի խոսքեր հնչեցրեց Կապանի մշակույթի կենտրոնի տնօրեն Վիգեն Հովհաննիսյանը, ով նշեց, որ ժողովրդական նվագարանները յուրաքանչյուր ազգի այցեքարտն են, և կուզենար հաջորդ համերգին Նարեկի կատարմամբ հնչեր միջնադարյան տաղեր և շարականներ. «Կապանն ունեցել է շվիով հրաշալի կատարողներ՝ Գառնիկ Խաչատրյան, Արարատ Պետրոսյան, կցանկանայի, Նարեկն էլ հասնի այդ բարձունքին»:
Նարեկին նոր հաջողությունների հասնելու խոսքեր ուղղեց Սարգսյանների ընտանիքի մտերիմ Արթուր Արզումանյանը: Կապանի թիվ 3 միջնակարգ դպրոցի 5-րդ «բ» դասարանցիները և դասղեկ Դարիկո Գաբրիելյանը շնորհավորեցին Նարեկին,  անկեղծ մաղթանքներ հղելով նրան:
Իսկ ամենավերջում դպրոցի տնօրեն Լիլյա Վարդանյանը շնորհակալագիր հանձնեց իրենց շնորհալի սանին, համոզմունք հայտնելով, որ Նարեկը դեռ ուրախանալու առիթներ կտա իր մանկավարժներին և իրենով հպարտացողներին: