Բնապահպանություն առարկայի պրակտիկան՝ Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատում
Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի Կապանի մասնաճյուղի  «Տնտեսագիտության»  և  «Լեռնային գործ ու օգտակար հանածոների արդյունահանում» մասնագիտությունների  3-րդ կուրսի ուսանողներն այցելել էին ընկերություն՝ բնապահպանություն առարկայի պրակտիկ դասի շրջանակներում։
Ուսանողները հնարավորություն ունեցան գործնականում  ծանոթանալու  ընկերության բնապահպանական բաժնի կողմից իրականացվող հանքաջրերի մաքրման ու մոնիթորինգի՝  մակերևութային ջրերի նմուշառման  գործընթացներին։
Այցի ընթացքում ուսանողները հանդիպեցին նաև «Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատ» ՓԲ  ընկերության գլխավոր տնօրեն Սասուն Ավետիսյանին, ով խոսեց հանքարդյունաբերական ընկերության առանձնահատկությունների մասին, ուսանողներին խորհուրդ տվեց լավ մասնագետ դառնալու համար  կարևորել կրթության համար ընձեռված ժամանակահատվածն ու ուսումնառությունից քաղել առավելագույնը։
Կարևորելով որակյալ կրթության և մասնագետների պահանջարկը, Սասուն Ավետիսյանը ընդգծեց,  որ  ընկերությունը  պատրաստակամ է  լավագույն ուսանողներին հնարավորություն   ընձեռել   աշխատելու կոմբինատում։