Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, այսօր Աֆրիկայի Եթովպիա պետությունում Boeing-737 ուղևորատար օդանավ էր կործանվել
Քենիայի մայրաքաղաք Նայրոբի թռչող ինքնաթիռը կործանվել է Ադիս Աբեբայի օդանավակայանից օդ բարձրանալուց կարճ ժամանակ անց:
Մի քանի աղբյուրներ, այդ թվում ավիաընկերության ղեկավարը հաստատել են, որ օդանավի կործանման հետեւանքով ոչ ոք ողջ չի մնացել:
Նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել ինքանթիռի կործանմանը նախորդած ժամանակահատվածից: Պարզվել է, որ Boeing 737-ի օդաչուն հայտնել էր առաջացած խնդիրների ու խափանման մասին եւ թույլտվություն վերցրել՝ օդանավակայան վերադառալու համար: Այս մասին հայտնել է Ethiopian Airlines ընկերության ղեկավար Թեվոլդե Գեբրեմարիամը՝ հավելելով, որ օդաչուները ստացել են հետ վերադարձի թույլտվություն:
Հայտնի է նաեւ, որ օդանավի զոհերի թվում է Սիցիլիայի իտալական շրջանի մշակութային ժառանգության հարցերով նախարարը, ինչպես նաեւ Սլովակիայի խորհրդարանի պատգամավոր  Անտոնա Գրընկոյի կինը, որդին ու դուստրը, նաեւ ՄԱԿ-ի աշխատակիցներ:
Հիշեցնենք, որ  Քենիայի մայրաքաղաք Նայրոբի թռչող ինքնաթիռը կործանվել է Ադիս Աբեբայի օդանավակայանից օդ բարձրանալուց կարճ ժամանակ անց: Ինքնաթիռը պատկանել է Ethiopian Airlines ավիաընկերությունը:
Նշենք, որ 149 ուղևորի եւ անձնակազմի 8 անդամի տեղափոխող Boeing 737 ինքնաթիռն ընդամենը մի քանի ամիս էր շահագործվել: Զոհվել են օդանավում գտնվող բոլոր մարդիկ: