Բռնակոթ բնակավայրում կազմակերպվել էր «Ես բռնակոթցի եմ» խորագիրը կրող միջոցառումների շարք
Բռնակոթի օրվա կապակցությամբ՝ սույն թվականի հոկտեմբերի 20-ին, համայնքի ղեկավար Հովսեփ Առաքելյանի նախաձեռնությամբ, համայնքապետարանի աշխատակազմի Կրթության, մշակույթի, սպորտի, առողջապահության, երիտասարդության և սոցիալական հարցերի բաժնի կողմից Բռնակոթ բնակավայրում կազմակերպվել էր «Ես բռնակոթցի եմ» խորագիրը կրող միջոցառումների շարք։
Միջոցառումներին ներկա են գտնվել համայնքի ղեկավար Հովսեփ Առաքելյանը, ուժային կառույցների ներկայացուցիչներ, համայնքապետարանի աշխատակազմի և ենթակա կառույցների աշխատակիցներ, անվանի բռնակոթցիներ, հյուրեր։
Միջոցառումները մեկնարկել են բնակավայրի պանթեոնում ծաղկադրման արարողությամբ՝ ի հիշատակ հայրենիքի համար բոլոր ժամանակներում իրենց կյանքը նվիրած բռնակոթցի ազատամարտիկների:
Տոնական միջոցառման հիմնական մասը շարունակվել է Բռնակոթի Մշակույթի տանը, որտեղ խոսքով է հանդես եկել համայնքի ղեկավարը։ Իր խոսքում Հովսեփ Առաքելյանը ներկայացրել է առաջիկա տարվա ընթացքում բնակավայրում կատարվելիք պետական, սուբվենցիոն և համայնքային բոլոր ենթակառուցվածքային ծրագրերը և հույս հայտնել, որ շնորհիվ այդ ծրագրերի Բռնակոթ բնակավայրը մոտ ապագայում կդառնա ավելի բարեկեցիկ և բարեկարգ։
Շնորհավորական խոսքով են հանդես եկել նաև մի շարք անվանի բռնակոթցիներ, ովքեր իրենց նշանակալի գործերով ու նախաձեռնություններով մշտապես եղել են բնակավայրի կողքին։
«Աղվան Մինասյանի անվան արվեստի և ստեղծագործության կենտրոն» ՀՈԱԿ սաները, «Համո Սահյանի անվան Սիսիանի քաղաքային մշակույթի կենտրոն» ՀՈԱԿ ժողգործիքների համույթը, Բռնակոթի միջնակարգ դպրոցի աշակերտները, ինչպես նաև Սիսիան համայնքի թիվ 4 ՆՈւՀ» ՀՈԱԿ Բռնակոթ բնակավայրում գործող խմբասենյակի սաներն իրենց բեմադրությամբ, երաժշտական ու պարային գեղեցիկ համարներով ապահովել են միջոցառման ուրախ և տոնական հատվածը։ Միջոցառումը վարել է Սիսիանի համայնքապետարանի աշխատակազմի Կրթության, մշակույթի, սպորտի, առողջապահության, երիտասարդության և սոցիալական հարցերի բաժնի պետ Նարա Հովհաննիսյանը։
Միջոցառումների շարքը շարունակվել է մատաղի արարողությամբ և հյուրասիրությամբ։