Քննչական կոմիտեն ու ԱԱԾ-ն խուզարկություններ են իրականացնում էկոնոմիկայի նախարարությունում և մի խումբ անձանց բնակարաններում
31.01.2024 21:42
Հայաստանի քննչական կոմիտեն և Ազգային անվտանգության ծառայությունը համատեղ խուզարկություններ և այլ լայնածավալ քննչական գործողություններ են իրականացնում շուրջ 15 վայրերում, այդ թվում՝ Էկոնոմիկայի նախարարությունում և մի խումբ անձանց բնակարաններում։
Այս մասին «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց Հայաստանի քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը՝ հավելելով, որ  խուզարկություններն ու քննչական գործողություններն իրականացվում են նախաձեռնված 2 քրեական վարույթի շրջանակներում։ Քննչական կոմիտեից չմանրամասնեցին, թե ինչ քրեական վարույթների մասին է խոսքը։
Ինչ վերաբերում է Էկոնոմիկայի՝ աշխատանքից ազատված փոխնախարար Անի Իսպիրյանի ձերբակալության վերաբերյալ մամուլում շրջանառվող լուրերին՝ ՔԿ մամուլի խոսնակն դրանք չմեկնաբանեց։