«Չաարատ Կապան»-ը դժվարին այս օրերին կրկին կապանցիների հետ է
Մարտի 31-ից «Չաարատ Կապան» ՓԲ ընկերության ենթակառուցվածքային ծառայությունների բաժնի շինարարները Կապանի բժշկական կենտրոնում շիննորոգման աշխատանքներ են իրականացնում։ Ինչպես «Սյունյաց երկրին» տեղեկացրեց Կապանի բժշկական կենտրոնի տնօրեն Կարեն Մելքոնյանը, կենտրոնի նախկին վիրաբուժական մասնաշենքի առաջին եւ երկրորդ հարկերի նորոգումից հետո կունենանք ինֆեկցիոն նոր բաժին, որ կսպասարկի կորոնավիրուսով վարակված 30 մարդու։
Մարտի 31-ի գիշերը մասնաշենքում 22-25 մարդ էր աշխատում։ Ապրիլի 1-ի կեսօրին կատարվածին ծանոթանալու համար շիննորոգումն իրականացնողներին այցելեց «Չաարատ Կապան» ընկերության գլխավոր տնօրեն Դավիթ Թովմասյանը։ Նրա փոխանցմամբ՝ կորոնավիրուսի նման արագ տարածվածությունն անհանգստացնում է նաեւ կոմբինատի անձնակազմին, եւ անհապաղ իրենց օգնությունն առաջարկեցին Կապանի բժշկական կենտրոնին։ Բացի այդ,  իրենք սոցիալական պարտավորություններ ունեն Կապան խոշորացված համայնքի հանդեպ եւ միշտ նրա կողքին կանգնած են լինելու։
Կոմբինատի ենթակառուցվածքային ծառայությունների տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Եսայանը մանրամասնեց կատարված աշխատանքները. ջրատաքացուցիչներով սանհանգույցներ են տեղադրել, ենթակայանից մասնաշենք  ձգվող գլխավոր մալուխն է փոխվել, շենքում հոսանքատար լարերն ու ջրախողովակներն են փոխվում։ Աշխատանքները շարունակվելու են մինչեւ այն պահը, երբ բաժանմունքը կընդունի առաջին հիվանդին։
Կոմբինատը բժշկական կենտրոնին հատկացրել է բազմաֆունկցիոնալ մահճակալներ, դիմակներ, ալկոգել, այլ պարագաներ:
Զրույցի ավարտին Կապանի բժշկական կենտրոնի տնօրեն Կարեն Մելքոնյանը հորդորեց մեր համաքաղաքացիներին  հետեւել հիգիենայի կանոններին, այդ խնդրին չափազանց լուրջ մոտենալ, ինչի շնորհիվ միայն դրական արդյունք կարելի է ակնկալել: Նաեւ  հավելեց, որ հիմնանորոգված մասնաշենքում լինելու է վերակենդանացման բաժանմունք, շուտով ստանալու են արհեստական շնչառական սարքեր՝ նվիրատվության կարգով։