Ճանապարհեցին վաստակած հանգստի
Չորս տասնամյակով է չափվում Կապանի N2 երաժշտական դպրոցի լարային բաժնի ջութակի դասատու Ելենա Օհանյանի մանկավարժական գործունեությունն այդ կրթօջախում:
Հոկտեմբերի 4-ին դպրոցի կոլեկտիվը մեծարման երեկո էր կազմակերպել՝ մի անգամ եւս արժեւորելու նրա անցած քառամյա ուղին, նաեւ  վաստակած հանգստի ճանապարհելու: Կրթօջախի դահլիճում հավաքվել էին գործընկերները, նախկին սաները, նրա հետ երբեւէ աշխատած մարդիկ, հյուրեր:
«Տակավին 17 տարեկան էր, երբ 1971 թվականին ոտք դրեց Քաջարանի մանկական գեղարվեստի դպրոց: Այնուհետեւ 1977-ին տեղափոխվեց Կապանի N2 երաժշտական նորաստեղծ դպրոցը, որտեղ աշխատեց մինչեւ այս ուսումնական տարվա սկիզբը: Հոգու ջերմությունը փոխանցել է իր սաներին, իսկ գործընկերների հետ ունեցել ջերմ ու մարդկային հարաբերություններ: Նա իր մանկավարժական հմտությամբ կարողացել է թափանցել սաների ներաշխարհը, գտնել նրանց ունակությունները, լցնել նրանց կյանքը երաժշտական աշխարհի հրաշալիքներով ու գույներով: Միշտ եղել է պարտաճանաչ, աշխատել է անմնացորդ նվիրումով, մասնակցել է մի շարք փառատոնների եւ վերադարձել շնորհակալագրերով ու խրախուսանքներով», - այսպես ներկայացրեց երկարամյա մանկավարժին կրթօջախի տնօրեն Գայանե Հարությունյանը՝ ընդսմին նրան հանձնելով դրամական պարգեւ:
Բարեխիղճ աշխատանքի, մատաղ սերնդի գեղագիտական դաստիարակության գործում ունեցած ավանդի համար Ելենա Օհանյանը պարգեւատրվել է Կապանի քաղաքապետի շնորհակալագրով, որ նրան հանձնեց Կապանի քաղաքապետարանի կրթության, մշակույթի եւ սպորտի բաժնի առաջատար մասնագետ Նառա Մելքումյանը: Սիրելի մանկավարժին երախտագիտություն հայտնեց նախկին սանը, այժմ Կապանի N3 մանկական երաժշտական դպրոցի դասատու Լիաննա Սողոմոնյանը, ով հանդես եկավ երաժշտական կատարմամբ: Իրենց գործընկերոջ մասին հուշեր պատմեցին, եւ նրա հետ փոխհարաբերությունների մասին հետաքրքրական դրվագներ ներկայացրին N2 մանկական երաժշտական դպրոցի հիմնադիր տնօրեն Լիաննա Հակոբյանը, կրթօջախը մոտ 20 տարի ղեկավարած Վարդան Քոչարյանը: Բարեմաղթանքի խոսքերն ընդմիջվում էին երաժշտական կատարումներով: Մանկավարժին ջերմ խոսքեր հղեցին տարբեր սերունդների նրա սաները: Ծաղիկների եւ ջերմ խոսքերի պակաս չկար:
Միջոցառման ավարտին Ելենա Օհանյանը երախտագիտություն հայտնեց գնահատանքի խոսքերի եւ բարի ցանկությունների համար: