Դասարան՝ մանկավարժ-քանդակագործի անվամբ
Կապանի գեղարվեստի մանկական դպրոցում տեղի ունեցավ անվանակոչության արարողություն: Կրթօջախի դասարաններից մեկը այսուհետ կկրի քանդակագործ, մանկավարժ, նախկին տնօրեն Ստյոպա Դավթյանի անունը: 1978-ից դասավանդել է Կապանի գեղարվեստի դպրոցում, 1993-ին ստանձնել դպրոցի տնօրենությունը: Նրա աշխատանքները գտնվում են տարբեր երկրների մասնավոր հավաքածուներում, մասնակցել է բազմաթիվ ցուցահանդեսների Հայաստանում և արտերկրում: 1992-ից ՀՀ նկարիչների միության անդամ է:
Հանդիսությանը մասնակցում էին Կապանի համայնքապետի առաջին տեղակալ Գոռ Թադևոսյանը, համայնքապետարանի կրթության, մշակույթի և սպորտի բաժնի մասնագետ Նառա Մելքումյանը, արվեստագետի գործընկերները՝ Ռոմեն Ղոնյան, Սեյրան Աղավելյան, Հրանտ Էլչյան, Ռուբիկ Կոստանդյան, Սեյրան Գրիգորյան հրավիրված անձինք: Աղանդերի սեղանի շուրջ հուշեր պատմվեցին համատեղ աշխատանքից, հին-հին օրերից: Նաև համոզմունք հայտնեցին, որ նորանշանակ տնօրեն Հասմիկ Գրիգորյանի հետ կշարունակվեն դպրոցի բարի ավանդույթները, և հաջողություններ մաղթեցին նրան: