Դասասենյակ նահատակ զինվորի անվամբ
Անվանակոչություն էր Կապանի Հունան Ավետիսյանի անվան թիվ 9 ավագ դպրոցում: Կրթօջախի պատմության դասասենյակը այսուհետ կրելու է 44-օրյա պատերազմի նահատակ Գարիկ Լեւոնի Մարգարյանի անունը: Դասասենյակի մի անկյունը ձեւավորված է Գարիկի մասին պատմող նյութերով, լուսանկարներով: Ցուցադրանքը կրում էր «Քաջեր միշտ էլ կան, զենք է հարկավոր» խորագիրը:
Բարձր դասարանցիները հանդես եկան գրական-երաժշտական համադրույթով, որ կազմակերպել էր դպրոցի պատմության ուսուցչուհի Գայանե Ալավերդյանը: Հնչեցին կրթօջախի նահատակ շրջանավարտների անունները՝ Լեռնիկ Մխիթարյան, Շանթ Մկրտչյան, Բորիս Ավանեսյան, Գարիկ Մարգարյան: Գարիկի մասին հուշեր պատմեցին եւ գնահատանքի խոսքեր ասացին նրա դասղեկ Լիլիթ Դավթյանը, դպրոցի նախկին տնօրեն  Գագիկ Հովհաննիսյանը, ովքեր Գարիկին բնութագրեցին որպես պրպտուն, կենսուրախ, հետաքրքրասեր պատանի: Նաեւ նշեցին, որ նրա հոգեկերտվածքի  վրա կնիք էր թողել մտավորականի՝ բանասերի ընտանիքում հասակ առնելը:
Օրվանը պատշաճող խոսքեր ասաց եւ Տերունական աղոթք հնչեցրեց Վահանավանքի հոգեւոր հովիվ տեր Ավետիք քահանա Մարտիրոսյանը: Գարիկի հիշատակը հարգելու համար դպրոցականներին, միջոցառումը նախաձեռնողներին եւ ներկաներին երախտագիտություն հայտնեց դպրոցի տնօրեն Արուս Միրզոյանը: