«Դավիթ Բեկ» միջտարածքային հկ ղեկավարության հաշվետվությունը
Ռուսաստանի Դաշնությունում գործող «Դավիթ Բեկ» միջտարածքային հասարակական կազմակերպությունը 2016թ. ապրիլին ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած ընդհարումների ժամանակ տուժած հայրենակիցներին օգնելու նպատակով կազմակերպել էր նյութական հանգանակություն, որի ընթացքում իր ներդրումն է ունեցել 52 ռուսաստանաբնակ հայ: Ընդհանուր առմամբ հանգանակած գումարի չափը կազմել է մոտ 1 մլն 448 հազար ռուբլի:
Այդ գումարով N զորամասի համար ձեռք է բերվել դիտողական սարք՝ 120 հազար ռուբլի արժողությամբ: Զոհված կամավորականների եւ զինծառայողների ընտանիքներին ընդհանուր առմամբ տրամադրվել է 13 հազար ԱՄՆ դոլար (869 հազար 440 ռուբլի), իսկ վիրավոր զինծառայողներին եւ երկրապահ կամավորականներին, ովքեր հանրապետության տարբեր զինվորական հոսպիտալներում եւ բժշկական կենտրոններում ստանում են բուժօգնություն, ընդհանուր առմամբ տրամադրվել է 5 հազար 600 ԱՄՆ դոլար (374 հազար 530 ռուբլի):
Տպագրական, գրենական, փոստային ծախսերի համար ծախսվել է 5000 ռուբլի: Ընդհանուր գումարից 1մլն 368 հազար ռուբլին տրամադրվել է, իսկ մնացորդ գումարը՝ 79 հազար ռուբլին, կծախսվի առաջիկայում սպասվող նոր միջոցներ հավաքվելուց հետո, որի վերաբերյալ նույնպես կտրվի լրացուցիչ հաշվետվություն: Ի դեպ, ինչպես տեղեկանում ենք syunik.ru-ում ներկայացված մանրամասն հաշվետվությունից, մնացորդը գոյացել է հանգանակությունը Հայաստան ուղարկելուց հետո: