Դավիթ Դանիելյանի ուղերձն Ուսանողների միջազգային օրվա կապակցությամբ
Սիրելի ուսանողներ, սիրով շնորհավորում եմ ձեզ  Ուսանողների միջազգային օրվա կապակցությամբ:
Ուսանողների դերը մեր երկրի ազգային-քաղաքական կյանքում անհնար է թերարժևորել: Ամենադժվարին պահերին հենց ուսանողներն են կարևոր քայլերի մեկնարկը տվել և վերափոխել մեր հասարակությունը:
1967 թվականին հենց համալսարանականներն էին, որ մեծ դժվարությունների  գնով առաջին ծաղկեպսակը դրեցին Մեծ Եղեռնի զորհերի հուշարձանին:
1978 թ դարձյալ ուսանողության շնորհիվ  էր, որ ԽՍՀՄ Սահմանադրության մեջ հայերենը պահպանեց պետական լեզվի կարգավիճակը, 1988թ հենց ուսանողության ակտիվ ներգրավմամբ սկսվեց պայքար արցախցիների իրավունքների համար, 2018-ի հեղափոխության հիմնական դրոշակակիրները կրկին ուսանողներն էին:
Այսօր նաև պետք է երախտագիտության տուրք մատուցենք Հայաստանի առաջին հանրապետության նվիրյալներին, ովքեր դժվարին պայմաններում և այդ ծանր օրերին նախաձեռնեցին հիրավի պատմական մի գործ՝ հիմնադրել Երևանի պետական համալսարանը, քանի որ առանց համալսարանի չկա ուսանող: Վարչապետ Ալեքսանդր Խատիսյան, Նիկոլ Աղբալյան, Յուրի Ղամբարյան, Դավիթ Զավրյան և այլ հոգեշնորհներ: Այդ օրերի  փլատակների, սովի ու պատերազմի բովում ստեղծվեց միջազգային չափանիշներին համապատասխանող կրթօջախ:
Սիրելի ուսանողներ, դուք կարող եք վերափոխել, հզորացնել և շենացնել մեր պետությունը: Եղեք ուժեղ և հասեք մեծ հաջողությունների: