Դավիթ Ղուլունցի հիվանդության մասին լուրը չափազանցված է, իսկ նրա գլխավորած թիմը ընտրության է գնում հաղթելու վճռականությամբ
14.10.2021 16:12
Մայրաքաղաքային լրատվամիջոցներից մեկն այսօր տեղեկատվություն էր տարածել այն մասին, թե իբր «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից Տեղ համայնքի ղեկավարի թեկնածու Դավիթ Ղուլունցն օրերս ինֆարկտ է ստացել:
Քիչ առաջ «Սյունյաց երկրի» խմբագրություն զանգահարած Սասուն Ղուլունցը, ով համայնքապետի թեկնածուի հարազատ եղբայրն է, տեղեկացրեց, որ  Դավիթ Ղուլունցի վերաբերյալ տարածված տեղեկատվությունն անբարո սուտ է եւ չի համապատասխանում իրականությանը:
Դավիթ Ղուլունցի մոտ օրեր առաջ նկատվել են կորոնավիրուսի ախտանշաններ,  ինչը, շնորհիվ նրա առողջ օրգանիզմի, հաղթահարվում է հաջողությամբ:
Սասուն Ղուլունցը տեղեկացրեց նաեւ, որ թեթեւակի հիվանդությունը չի կարող պատճառ դառնալ  ներկայումս հաջողությամբ ընթացող  ընտրապայքարից դուրս գալու համար:
-Տեղ համայնքում  նախընտրական քարոզարշավը շարունակվում է ավելի մեծ արդյունավետությամբ եւ հետեւողականությամբ, եւ հանրության մեջ իշխող տրամադրությունները վկայում են, որ Դավիթ Ղուլունցի գլխավորած նախընտրական թիմը հոկտեմբերի 17-ին արժանանալու է Տեղ համայնքի ընտրողների մեծամասնության վստահությանը, -ասաց Սասուն Ղուլունցը:
Վերջինս ապատեղեկատվություն համարեց տվյալ լրատվամիջոցի հաղորդած մեկ այլ տեղեկատվություն եւս,  թե իբր «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քարոզարշավը Տեղ համայնքում ղեկավարում է Սյունիքի մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանը:
-«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական քարոզարշավը շարունակվում է նախընտրական ցուցակի մյուս բոլոր անդամների ակտիվ մասնակցությամբ, իսկ Սյունիքի մարզպետը, որքան տեղեկացված եմ , վերջին օրերին  հայրենի Տեղ գյուղ չի այցելել, քանզի զբաղված է Սյունիքի մարզի տարածքային իշխանությանն առնչվող առավել կարեւոր գործերով, -հավելեց Սասուն Ղուլունցը: