Օգոստոսի 5-ին Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուն Յամադային և դեսպանատան աշխատակիցներին։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են դեսպանության և համայնքապետարանի միջև հնարավոր համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր, ինչպես նաև երկկողմ հարաբերությունները նոր մակարդակի բարձրացնելու պատրաստակամություն հայտնել և նախանշել համագործակցության նախընտրելի ոլորտները:
Զրույցի ընթացքում առանձնակի քննարկվել է այն, որ Կապանի համայնքապետարանը՝ Կապանի թիվ 8 նախադպրոցական ուսումնական հաստատության վերակառուցման և վերանորոգման աշխատանքների իրականացման նպատակով հայտ է ներկայացրել ՀՀ-ում Ճապոնիայի դեսպանության կողմից հայտարարված դրամաշնորհային ծրագրին:
Համայնքի ղեկավարի առաջարկով դեսպանը այցելել է նաև թիվ 8 մանկապարտեզ, ծանոթացել շենքային պայմաններին՝ նշելով, որ առանձնակի ուշադրություն կդարձնի ներկայացված հայտին: