Գործուն եւ նպատակային այս օրն է պայմանավորում ապագան: Ապագա, որին հասնելու համար մեզանից յուրաքանչյուրն, անգամ փոքր իսկ ցանկության դեպքում, կարող է հնարավորինս սատար լինել նմանատիպ հոգսերով երեխաներին: Դու եւս կարող ես քո մասնակցությունն ունենալ հերթական ամսվա հրատապ ծրագրի իրականացմանը: Գուցե դո՞ւ ես նրանցից մեկի աջակիցը…
Վարդան Ասատրյան (ծնվել է 09.02.2007թ.). երեխայի մոտ ախտորոշված է սպաստիկ տետրապարեզ: Վարդանին խորհուրդ է տրվում հաճախել ձիաթերապիայի երեք կուրս, որի արժեքը կազմում է 60,000 (վաթսուն հազար) դրամ:
Նարեկ Հարությունյան (ծնվել է 25.04.2007թ.). երեխայի մոտ ախտորոշված է ՄՈՒԿ` մանկական ուղեղային կաթված, եւ մարմնի ֆունկցիոնալ առաջընթացի համար անհրաժեշտ է կանգնակ` 120.000 դրամ արժողությամբ:
Գագիկ Բաբայան (ծնվել է 17.06.1995թ.). բժշկական հետազոտության արդյունքում երեխայի մոտ ախտորոշվել է հետին միզուկի կափույր, երկկողմանի ուրետերեո-հիդրոնեֆթոզ, խրոնիկ երիկամային անբավարարություն, ծրագրային հեմոդիալիզին համապատասխան վիճակ: Երեխային շտապ անհրաժեշտ է երիկամի փոխպատվաստում, որի համավճարը կազմում է 2.500.000 դրամ:
Ցանկության դեպքում կարող եք աջակցել ծրագրին` «ԷԽՈ» ՀԿ թիմի բանկային հաշվեհամարին փոխանցում կատարելով` «Ինեկոբանկ» ՓԲԸ 205004201674: Ինչպես նաեւ այցելելով մեր պաշտոնական կայք` www.ekhongoarmenia.am: Դուք կծանոթանաք մեր գործունեությանը, իրականացրած եւ հրատապ ծրագրերին: Մենք պատրաստ ենք համագործակցել բոլոր նրանց հետ, ովքեր ցանկանում են որակապես փոխել հաշմանդամ մարդկանց կյանքը եւ տեսնել նրանց մեր հասարակության լիարժեք, լիիրավ անդամ: