Ձերբակալվել է էկոնոմիկայի նախկին նախարար Վահան Քերոբյանը
Ձերբակալվել է էկոնոմիկայի նախկին նախարար Վահան Քերոբյանը։
Այս տեղեկությունը NEWS.am-ի հետ զրույցում հաստատեց նրա եղբայրը՝ Ավետիք Քերոբյանը՝ նշելով, որ խուզարկել են Քերոբյանի տունը:
Ավետիք Քերոբյանը նշեց, որ խուզարկությունը կապ չունի եղբոր պաշտոնավարման հետ: Այժմ փորձում են հասկանալ, թե իրավապահ մարմինների գործողությունների պատճառը:
Վահան Քերոբյանի ձերբակալությունը, Sputnik–ի տեղեկություններով, կապված է տնտեսական բնույթի հանցագործությունների հետ։ Գործը քննվում է ՀՀ ՔԿ–ում։
Հիշեցնենք` Վահան Քերոբյանն անցնում է կոռուպցիոն չարաշահումների գործով։ 2024-ի փետրվարի 16-ին նրա նկատմամբ խափանման միջոց ընտրվեց տնային կալանքը` 2 ամիս ժամկետով։ Ապրիլի 13-ին նրա նկատմամբ կիրառված տնային կալանքը երկարաձգվեց ևս 2 ամսով։
Ի սկզբանե գործով 8 մեղադրյալ կար, որոնցից մի մասը էկոնոմիկայի նախարարության աշխատակիցներ էին, իսկ մյուս մասը` մասնավոր սեկտորից։ Քրեական գործը կարճվել է 8 մեղադրյալներից 6-ի նկատմամբ (գործուն զղջալու հիմքով)։