«Սիսիանի բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերությունում գրանցված երիտասարդ կնոջ մահվան դեպքի մասին թե՛ Սյունիքի մարզպետարանի առողջապահության բաժինը, թե՛ Սիսիանի բժշկական կենտրոնը դեռեւս ձեռնպահ են մնում տեղեկատվություն տրամադրել եւ մեկնաբանել կատարվածը` հորդորելով սպասել մինչեւ պաշտոնական քննության ավարտը եւ բժշկական փորձագիտական եզրակացություն ունենալը:
Ըստ Սիսիանում տարածված լուրերի` 28-ամյա Ա.Դ.-ն, որն ունի 2.5 տարեկան մի զավակ եւ երկրորդ երեխային էր սպասում, մեջքի շրջանում ցավեր է ունեցել, տեղափոխվել Սիսիանի հիվանդանոց, որտեղ եւ տեղի է ունեցել դժբախտությունը…
ՀՀ առողջապահության նախարարության գլխավոր մասնագետ Ռազմիկ Աբրահամյանը եւս դեպքի մանրամասների, հղիության ընթացի մասին տեղեկատվության, մեղավոր-անմեղներ պարզելու համար խորհուրդ տվեց սպասել փորձագիտական եզրակացությանը:
Նախարարության աշխատակցից հաջողվեց պարզել, որ դեպքը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 25-ին, հիվանդանոց տեղափոխված կինն ունեցել է 24 շաբաթական հղիություն: Մինչ ծննդաբերելն արձանագրվել է պտղի մահ, դրանից հետո կնոջ վիճակը կտրուկ վատացել է: Հրավիրվել են մասնագետներ նաեւ մայրաքաղաքից, ձեռնարկվել են անհրաժեշտ միջոցները, բայց նրա կյանքը փրկել հնարավոր չի եղել…
Ռ.Աբրահամյանը հերքում է Սիսիանում տարածված զրույցները, թե մահվան պատճառը եղել է արյունահոսությունը, թե փոխներարկման համար արյուն չի եղել, իսկ արյուն հանձնել ցանկացող հարազատներից հիվանդանոցը հնարավորություն չի ունեցել արյուն վերցնել: Ըստ նախարարության պաշտոնյայի` կինն արյուն քիչ է կորցրել, իսկ արյան փոխներարկում կատարվել է: